mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Dakar: Polacy w czołówce

Rajd Dakar: Polacy w czołówce

Po trzech etapach Rajdu Dakar, polscy kibice mają wiele powodów do zadowolenia. Zarówno w klasyfikacji samochodów, motocykli i quadów nasi zawodnicy plasują się w czołówce zawodów.

Rajd Dakar: Polacy w czołówce
Krzysztof Hołowczyc (Nissan Navara), jedyny już Polak startujący w 30. edycji Rajdu Dakar - po odpadnięciu z rywalizacji Aleksander Sachanbińskiego (Land Rover Tomcat) w klasie samochodów, w łącznej klasyfikacji zajmuje ósme miejsce, ze stratą 34 min 25 s. do lidera. Olsztynianin prowadzi jednocześnie stawce kierowców w autach niefabrycznych. Choć Hołowczyc sam przyznaje, że wynik jest bardzo dobry to na trasie nie brakowało dramatycznych momentów.


Krzysztof Hołowczyc: "Frustracja ogromna, bo na wysokości 1700 m mieliśmy  wrażenie  takie, jakby popsuł się nasz silnik. Mieliśmy bardzo niską temperaturą silnika. Na prostej, gdzie powinniśmy jechać 180 km/h, jechaliśmy 150. Byliśmy  sfrustrowani, gdy rywale dysponujący silnikami diesla jechali koło nas niczym koło tramwaju. Ale taki jest sport. Musimy to wytrzymać. Najważniejsze, że nie popełniliśmy żadnego błędu. Jedziemy dalej."

Liderem rajdu jest Hiszpan Carlos Sainz (VW Touareg). Legenda WRC na trzecim etapie wyprzedziła dotychczasowego lidera rajdu, Katarczyka Nassera Al-Attiyah (BMW X3 CC), który był najszybszy na dwóch pierwszych etepach. Zwycięzca Dakaru z 2007 roku (w 2008 Dakar był odwołany), Francuz Stephane Peterhansel (Mitsubishi Racing Lancer) jest czwarty, ze stratą 8 min 47 s. do prowadzęcego Sainza.

Znakomicie spisuje się debiutant Rajdu Dakar Rafał Sonik, ścigający się w klasie quadów. Polak początkowo był drugi, po trzecim etapie spadł jednak na czwartą lokatę. Na wysokim poziomie jadą także motocykliści - Jacek Czachor jest na 4. miejscu. Jakub Przygoński zajmuje z kolei 14 lokatę, Marek Dąbrowski 52. Stawce przewodzi Hiszpan Marc Coma.

Załoga jadąca ciężarówką - Grzegorz Baran, Izabela Szwagrzyk i Grzegorz Simon, finiszowała na 32. miejscu. Do zwycięzców etapu - Rosjan Władimira Czagina, Siergieja Sowostina i Eduarda Nikołajewa, stracili 1:35.41. W klasyfikacji generalnej zajmują 25. miejsce.
Tematy w artykule: Rajd Dakar

Podobne wiadomości:

Bez Mitsubishi w Rajdzie Dakar!

auto motor i sport 0000-00-00

Polacy zdominowali nie tylko siatkarskie mistrzostwa

Polacy zdominowali nie tylko siatkarskie...

Aktualności 2014-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.