mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Dakar: Sainz pierwszym liderem

Rajd Dakar: Sainz pierwszym liderem

W Nowy Rok około miliona widzów dopingowało 430 uczestników Rajdu Dakar wyruszających na liczącą ponad 9.600 kilometrów trasę przez Argentynę i Chile. Liderem po I etapie z Buenos Aires do Cordoby został Carlos Sainz (Volkswagen Race Touareg 3). Krzysztof Hołowczyc w BMW X3 CC jest szósty.

Rajd Dakar: Sainz pierwszym liderem
Po pierwszym odcinku specjalnym rajdu, rozegranym 2 stycznia, załoga Carlos Sainz/Lucas Cruz (E/E) w Race Touaregu 3 prowadzi, wyprzedzając kierowcę X-raid-BMW Stéphane Peterhansela o 1 minutę i 31 sekund. Trzecie miejsce ze stratą 2 minut i 16 sekund zajmuje Katarczyk Nasser Al-Attiyah, który do dyspozycji ma również Race Touarega 3. Krzysztof Hołowczyc z pilotem Jean-Marc'iem Fortin zajmują bardzo dobre szóste miejsce. Polsko-belgijski duet w BMW X3 CC traci do Sainza nieco ponad 7 minut.

"Zaraz na początku Rajdu Dakar czekał na nas trudny etap, bo po około 30 kilometrach odcinka specjalnego wpadliśmy w ulewę" - mówił na mecie Carlos Sainz. "Mimo że wycieraczki pracowały z największą szybkością, nie mogły usunąć takiej ilości wody. Deszcz pojawił się nagle i równie nagle ustał. Po nim czekało na nas miękkie, szutrowe podłoże. Rozpoczęcie „Dakaru” najlepszym czasem na OS-ie to naturalnie wspaniała sprawa, ale w tym momencie w zasadzie to jeszcze nic nie znaczy” - dodał lider rajdu.

"Z jednej strony bardzo się cieszę, bo szóste miejsce to ścisłą czołówka, ale z drugiej strony chciałoby się więcej" - dzielił się z kolei wrażeniami po pierwszym odcinku Krzysztof Hołowczyc. "Walczymy dalej, w samochodzie wszystko dobrze działa, wyprzedzałem dzisiaj Naniego Romę jadącego Navarrą, którą ja jechałem rok temu. Miałem okazję porównania przyspieszenia czy fantastycznego momentu obrotowego w BMW, który w jednej chwili daje pełną moc i bardzo ładnie reaguje na gaz. Do tego znakomite zawieszenie. To świetny instrument, tylko jeszcze trzeba się nim odpowiednio nauczyć grać" - dodał Polak.

Niestety z rajdu musiał wycofać się Rafał Sonik, który uległ groźnemu wypadkowi. Polak startujący quadem na 176 kilometrze, czyli na 17 kilometrów od mety odcinka specjalnego na jednym z zakrętów trafił na głaz leżący na środku drogi i wywrócił się. W wyniku tego zdarzenia zawodnik był zmuszony podjąć decyzję o wycofaniu się z rajdu ze względu na poważną kontuzję prawej ręki i stan techniczny quada. Szkoda bo do wypadku Sonik przewodził stawce quadów prowadził na przemian z Josefem Machaczkiem.

Podobne wiadomości:

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Aktualności 2017-08-29

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.