mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Dakar: Sainz podkręcił tempo

Rajd Dakar: Sainz podkręcił tempo

Hiszpanie Carlos Sainz/Lucas Cruz po pierwszym zwycięstwie etapowym w Rajdzie Dakar 2010 zwiększyli swoją przewagę w klasyfikacji generalnej nad pozostałymi kierowcami.

Rajd Dakar: Sainz podkręcił tempo
Na drugim miejscu, ze stratą 10 minut i 6 sekund znajduje się duet Nasser Al-Attiyah/Timo Gottschalk (Q/D). Mark Miller/Ralph Pitchford (USA/ZA) w trzecim Race Touaregu zajmują kolejne miejsce ze stratą 28 minut i 19 sekund do prowadzących.cNa wąskich, górskich drogach z La Serena do Santiago były rajdowy mistrz świata Carlos Sainz czuł się doskonale. Kamieniste podłoże, ciasne zakręty, częste i nagłe hamowanie – te warunki bardziej przypominały rajdowe mistrzostwa świata, niż pustynny maraton.


Sainz wygrał dziesiąty etap „Dakaru” w z przewagą 28 sekund nad Stéphane Peterhanselem/Jean-Paul Cottretem (F/F) jadącymi BMW X-raid. Drugim przeciwnikiem w walce o zwycięstwo etapowe był kolega z zespołu Volkswagena – Mark Miller, który utrzymywał się na prowadzeniu przez 148 z 238 kilometrów. Amerykanin na metę dojechał jako trzeci, tuż przed Nasserem Al-Attiyah.

Po dziesięciu z czternastu etapów, w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar trzy Volkswageny zajmują czołowe pozycje ze znaczną przewagą nad rywalami. Czwarta załoga Stéphane Peterhansel/Jean-Paul Cottret (F/F) jadąca BMW X-raid ma 2 godziny, 14 minut i 20 sekund straty do lidera.

Dziesiąty etap z La Serena do Santiago, ostatnia polska załoga samochodowa w rajdzie Dakar, czyli Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk pokonała z 56. czasem, i zajmuje obecnie 41. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Robert Szustkowski: Doświadczenie pokazuje, że w tym rajdzie niczego nie można być pewnym, i mimo że wydawałoby się, że najgorsze już za nami, to właśnie dziś mieliśmy najwięcej kłopotów. W dodatku, podczas jednego z ostatnich etapów, doznałem kontuzji kostki, spory kamień uderzył mnie w nogę, skończyło się na paru szwach, ale kostka mocno boli, więc staramy się jechać na zmianę z Jarkiem. Dzisiejszy etap liczył prawie 600 km, odczuwałem więc podczas jazdy spory dyskomfort. Najważniejsze, ze jesteśmy na mecie, mimo, że do końca już, a właściwie, aż cztery etapy, potwierdza się zasada, że trzeba być skoncentrowanym do samego końca. Zwycięzcy są na mecie, i my też chcemy tam być.

Klasyfikacja generalna po 10 etapie Rajdu Dakar (samochody):

1. Carlos Sainz/Lucas Cruz (E) Volkswagen Race Touareg 36:34.45
2. Nasser al-Attiyah/Timo Gottschalk (Q/D) Volkswagen Race Touareg +10.06.
3. Mark Miller/Ralph Pitchford (USA/ZA) Volkswagen Race Touareg 2 +28.19.
4. Stephane Peterhansel/Jean-Paul Cottret (F) BMW X3 CC +2.14.20
5. Guerlain Chicherit/Tina Thörner (F/S) BMW X3 CC +2.30.59

Podobne wiadomości:

Volkswagen Up! w wersji SUV

Volkswagen Up! w wersji SUV

Aktualności 2017-08-17

BMW prezentuje Z4 Concept

BMW prezentuje Z4 Concept

Aktualności 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech