mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Dakar: Sainz powiększa przewagę, awans Hołka

Rajd Dakar: Sainz powiększa przewagę, awans Hołka

Drugi etap i drugie zwycięstwo: Carlosowi Sainz i Lucasowi Cruz (E/E) w Volkswagenie Race Touaregu 3 udało się zwiększyć przewagę nad rywalami. Krzysztof Hołowczyc na drugim etapie zdołał zanotować szósty rezultat i w klasyfikacji generalnej przesunął się na piąte miejsce.

Rajd Dakar: Sainz powiększa przewagę, awans Hołka
Hiszpański duet Sainz/Cruz wygrał liczący 764 kilometry etap z Córdoby do San Miguel w Argentynie. Jako drugi linię mety minął także zespół Volkswagena: Nasser Al-Attiyah i Timo Gottschalk. Kierowca X-raid-BMW Stéphane Peterhansel, który przez długi czas znajdował za Hiszpanami, ostatecznie ukończył etap jako trzeci. Sainz prowadzi w klasyfikacji generalnej z przewagą 3 minut i 5 sekund przed swoim francuskim rywalem Peterhanselem. Nasser Al-Attiyah traci do załogi BMW X3 CC zaledwie 14 sekund.

”Naprawdę ładny etap z wieloma odcinkami, które mi pasowały i sprawiały przyjemność" - mówił na mecie lider Rajdu Dakar, Carlos Sainz. "Tak jak wczoraj, w połowie odcinka specjalnego znów wpadliśmy w burzę. Niestety nasza wycieraczka nie działała dobrze, mieliśmy ograniczoną widoczność. O wiele bardziej denerwujący był jednak fakt, że kilka kilometrów przed metą dogoniliśmy samochód otwierający trasę, który jechał powoli i przez kilka kilometrów nie ustępował miejsca. Kosztowało nas to trochę czasu. Ogólnie mówiąc możemy być co najmniej zadowoleni z naszego zwycięstwa etapowego, bo jechaliśmy dzisiaj naprawdę dobrze” - dodał Hiszpan.

"Mógłbym mocniej zaryzykować i przyśpieszyć o kolejnych kilkadziesiąt sekund. To nadal będzie za mało na Carlosa Sainza, czy Nassera Al.-Atttiyah. Z drugiej strony za mną jest również kilku szybkich zawodników, którzy będą atakować" - mówił z kolei na finiszu drugiego etapu Krzysztof Hołowczyc. Kierowca x-raid BMW po raz drugi zajął szóste etapowe miejsce i awansował w generalce na piątą pozycję. Do lidera Sainza Polak traci już jednak 8 minut i 57 sekund.

"Musimy rozkładać równomiernie siły i jechać równym tempem, gdyż mamy jeszcze wiele odcinków specjalnych. Z taktyki wynika, że nie ma co za wszelką cenę atakować. Samochód sprawuje się rewelacyjnie, nie ma żadnej rysy, więc jest potencjał by trochę jeszcze przyśpieszyć. Na odcinku specjalnym straciliśmy kilka cennych sekund z powodu quada, który blokował nam drogę. Dawaliśmy mu sygnał by zjechał, ale jak się później okazało miał uszkodzony system alarmowa. Myślę, że przez to straciliśmy kilka sekund" - dodał "Hołek".

Podczas dzisiejszego, trzeciego odcinka rajdu z San Miguel do San Salvador, kierowcy muszą pokonać szutrowe drogi wzdłuż coraz wyższych gór. Ale nie tylko kierowców czeka jutro trudne zadanie. Na urozmaiconej i krętej trasie, poprzecinanej kanionami i korytami rzek, także zdolności nawigacyjne pilotów będą szczególnie cenne. Cały etap liczy sobie 752 km, z czego 231 km stanowią dojazdówki. Dystans dla samochodów, motocykli i ciężarówek ponownie się różni i wynosi odpowiednio 500, 521 i 226 km.

Klasyfikacja generalna:
1. SAINZ (ESP) 05:29:20
2. PETERHANSEL (FRA) 05:33:05 +00:03:45
3. AL-ATTIYAH (QAT) 05:33:19 +00:03:59
4. DE VILLIERS (ZAF) 05:40:49 +00:11:29
5. HOŁOWCZYC (POL) 05:46:04 +00:16:44

Podobne wiadomości:

BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje swoich modeli

BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje...

Aktualności 2017-10-26

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Aktualności 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.