mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Dakar ponownie w Afryce?

Rajd Dakar ponownie w Afryce?

Jest szansa na powrót Rajdu Dakar do jego macierzystej, afrykańskiej scenerii. Etienne Lavigne, dyrektor imprezy, nie wyklucza, że już od 2011 roku rajd powróci czarny ląd.

Rajd Dakar ponownie w Afryce?

Póki co najbliższa edycja Rajdu Dakar 2010 zostanie rozegrana na alternatywnej trasie, w Ameryce Południowej. Termin rozegrania pustynnego klasyka został zaplanowany w dniach 1-17 stycznia 2010. "Nie możemy zapomnieć o Afryce. Mamy wiele pomysłów i być może już w 2011 roku rajd powróci na Czarny Ląd. Znajdziemy na pewno bardzo dobrą trasę, bez znaczenia gdzie ona będzie. Możliwe jest, że będziemy to zmieniać. Raz rozegrany zostanie w Ameryce Południowej, raz w Afryce" - powiedział Lavigne.

Do nadchodzącego Rajdu Dakar zgłosiło się aż 14 Polaków. Nie zabraknie oczywiście zawodników Orlen Teamu: trzech motocyklistów - Jacek Czachor, Jakub Przygoński i Marek Dąbrowski. A także załogi samochodu terenowego - Krzysztofa Hołowczyca pilotowanego przez Belga, Jeana Marca Fortine. Motocykliści pojadą motocyklami marki KTM, zaś Hołowczyc Nissanem Navarą. Czwartym polskim motocyklistą będzie na trasie Dakaru Krzysztof Jarmuż, który pojedzie w teamie Honda Europe.

W Dakarze 2010 wystartuje również Rafał Sonik. Pierwszy Polak w historii Rajdu Dakar, któremu udało się stanąć na podium. W swoim debiucie w poprzedniej edycji rajdu Sonik zajął trzecie miejsce.

Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk pojadą Mitsubishi Pajero, Aleksander Sachanbiński i Arkadiusz Rabiega - Toyotą Land Cruiser. W rajdzie Polacy będą także rywalizowali wśród kierowców ciężarówek. Grzegorz Baran, Rafał Marton i Paweł Zborowski pojadą MAN-em, Dariusz Rodewald będzie w załodze Team dae Rooy. Wraz z Josephem Aduą i Moisesem Torrallardoną pojadą Iveco.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Navara
Nissan Navara
Cena podstawowa już od: 120 730 PLN brutto
Dostępne nadwozia: pick-up-4dr.

Podobne wiadomości:

Nissan obniża ceny nowej Micry

Nissan obniża ceny nowej Micry

Aktualności 2017-09-27

Traficar na kolejnych stacjach Orlen

Traficar na kolejnych stacjach Orlen

Aktualności 2017-10-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.