mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Dakar ponownie w Afryce?

Rajd Dakar ponownie w Afryce?

Jest szansa na powrót Rajdu Dakar do jego macierzystej, afrykańskiej scenerii. Etienne Lavigne, dyrektor imprezy, nie wyklucza, że już od 2011 roku rajd powróci czarny ląd.

Rajd Dakar ponownie w Afryce?

Póki co najbliższa edycja Rajdu Dakar 2010 zostanie rozegrana na alternatywnej trasie, w Ameryce Południowej. Termin rozegrania pustynnego klasyka został zaplanowany w dniach 1-17 stycznia 2010. "Nie możemy zapomnieć o Afryce. Mamy wiele pomysłów i być może już w 2011 roku rajd powróci na Czarny Ląd. Znajdziemy na pewno bardzo dobrą trasę, bez znaczenia gdzie ona będzie. Możliwe jest, że będziemy to zmieniać. Raz rozegrany zostanie w Ameryce Południowej, raz w Afryce" - powiedział Lavigne.

Do nadchodzącego Rajdu Dakar zgłosiło się aż 14 Polaków. Nie zabraknie oczywiście zawodników Orlen Teamu: trzech motocyklistów - Jacek Czachor, Jakub Przygoński i Marek Dąbrowski. A także załogi samochodu terenowego - Krzysztofa Hołowczyca pilotowanego przez Belga, Jeana Marca Fortine. Motocykliści pojadą motocyklami marki KTM, zaś Hołowczyc Nissanem Navarą. Czwartym polskim motocyklistą będzie na trasie Dakaru Krzysztof Jarmuż, który pojedzie w teamie Honda Europe.

W Dakarze 2010 wystartuje również Rafał Sonik. Pierwszy Polak w historii Rajdu Dakar, któremu udało się stanąć na podium. W swoim debiucie w poprzedniej edycji rajdu Sonik zajął trzecie miejsce.

Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk pojadą Mitsubishi Pajero, Aleksander Sachanbiński i Arkadiusz Rabiega - Toyotą Land Cruiser. W rajdzie Polacy będą także rywalizowali wśród kierowców ciężarówek. Grzegorz Baran, Rafał Marton i Paweł Zborowski pojadą MAN-em, Dariusz Rodewald będzie w załodze Team dae Rooy. Wraz z Josephem Aduą i Moisesem Torrallardoną pojadą Iveco.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Navara
Nissan Navara
Cena podstawowa już od: 120 730 PLN brutto
Dostępne nadwozia: pick-up-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane techniczne

Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane...

Premiery 2017-09-14

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny hot-hatch

Nissan Leaf Nismo - nadchodzi elektryczny...

Aktualności 2017-10-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.