mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Dolnośląski: Bouffier najszybszy na koniec

Rajd Dolnośląski: Bouffier najszybszy na koniec

Ostatnia runda tegorocznych rajdowych Mistrzostw Polski - Rajd Dolnośląski, padła łupem Bryana Bouffier. Francuz, który w tym roku oddał koronę mistrzowską Kajetanowi Kajetanowiczowi, w Kłodzku zapewnił sobie tytuł drugiego wicemistrza Polski.

Rajd Dolnośląski: Bouffier najszybszy na koniec
Bouffier prowadził w rajdzie praktycznie od pierwszego odcinka, systematycznie urywając szybko jadącym: Kajetanowi Kajetanowiczowi i Tomaszowi Kucharowi, kilka sekund na każdej z prób. Francuz sporadycznie oddawał rywalom zwycięstwa oesowe (tak jak chociażby na OS nr 5.  Leszkowi Kuzajowi). Sobotni etap zapowiadał się mimo to interesująco do ostatniego odcinka, bowiem rywalizujący z Bouffierem o koronę II wicemistrza Polski Tomasz Kuchar, nie chciał dać za wygraną. Na ostatnim, sobotnim oesie - Kolonia Gaj musiał jednak skapitulować po złapaniu kapcia.

Drugiego dnia Bouffier lekko zwolnił i wygrał tylko 3 z 8 zaplanowanych na niedzielę prób. Ostatecznie Francuz wygrał Rajd Dolnośląski z przewagą 20,6 s. nad Kajetanem Kajetanowiczem. Trzecie miejsce zajął Leszek Kuzaj ze stratą 49,1 s. O niebywałym pechu może mówić ponownie Tomasz Kuchar. Kierowca Peugeota po złej końcówce podczas I etapu, musiał ponownie zmagać się z awarią swojego Peugeota. Tym razem zdefektowała pompa wody i wrocławianin aby nie przegrzać jednostki napędowej musiał zwolnić. W generalce rajdu dojechał mimo wszystko na czwartym miejscu ze stratą ponad 2 minut i 45 s. do zwycięzcy.

Piąty był Maciej Rzeźnik, szósty rewelacyjnie jadący ośkowym Citroenem C2 R2 Michał Bębebek - nowy mistrz Citroen Rally Challange. Na siódmym i ósmym miejscu dojechali kierowcy startujący także Citroenami, Jan Chmielewski i Łukasz Markowski. Punktowaną 10-tkę zamknął popularnie nazywany Virnik - w BMW M3.

Podobne wiadomości:

Polacy zdominowali nie tylko siatkarskie mistrzostwa

Polacy zdominowali nie tylko siatkarskie...

Aktualności 2014-09-22

Chuchała rządzi w Świdnicy

Chuchała rządzi w Świdnicy

Aktualności 2014-04-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Android Auto dostępny bez samochodu
Android Auto dostępny bez samochodu
Koncern Google postanowił zainteresować się posiadaczami starszych samochodów, które nie mają na wyposażeniu wielkich, dotykowych wyświetlaczy czy zaawansowanych urządzeń multimedialnych. Aplikacja Android Auto będzie dostępna również na ekranie smartfona.