mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Dolnośląski: Bouffier najszybszy na koniec

Rajd Dolnośląski: Bouffier najszybszy na koniec

Ostatnia runda tegorocznych rajdowych Mistrzostw Polski - Rajd Dolnośląski, padła łupem Bryana Bouffier. Francuz, który w tym roku oddał koronę mistrzowską Kajetanowi Kajetanowiczowi, w Kłodzku zapewnił sobie tytuł drugiego wicemistrza Polski.

Rajd Dolnośląski: Bouffier najszybszy na koniec
Bouffier prowadził w rajdzie praktycznie od pierwszego odcinka, systematycznie urywając szybko jadącym: Kajetanowi Kajetanowiczowi i Tomaszowi Kucharowi, kilka sekund na każdej z prób. Francuz sporadycznie oddawał rywalom zwycięstwa oesowe (tak jak chociażby na OS nr 5.  Leszkowi Kuzajowi). Sobotni etap zapowiadał się mimo to interesująco do ostatniego odcinka, bowiem rywalizujący z Bouffierem o koronę II wicemistrza Polski Tomasz Kuchar, nie chciał dać za wygraną. Na ostatnim, sobotnim oesie - Kolonia Gaj musiał jednak skapitulować po złapaniu kapcia.

Drugiego dnia Bouffier lekko zwolnił i wygrał tylko 3 z 8 zaplanowanych na niedzielę prób. Ostatecznie Francuz wygrał Rajd Dolnośląski z przewagą 20,6 s. nad Kajetanem Kajetanowiczem. Trzecie miejsce zajął Leszek Kuzaj ze stratą 49,1 s. O niebywałym pechu może mówić ponownie Tomasz Kuchar. Kierowca Peugeota po złej końcówce podczas I etapu, musiał ponownie zmagać się z awarią swojego Peugeota. Tym razem zdefektowała pompa wody i wrocławianin aby nie przegrzać jednostki napędowej musiał zwolnić. W generalce rajdu dojechał mimo wszystko na czwartym miejscu ze stratą ponad 2 minut i 45 s. do zwycięzcy.

Piąty był Maciej Rzeźnik, szósty rewelacyjnie jadący ośkowym Citroenem C2 R2 Michał Bębebek - nowy mistrz Citroen Rally Challange. Na siódmym i ósmym miejscu dojechali kierowcy startujący także Citroenami, Jan Chmielewski i Łukasz Markowski. Punktowaną 10-tkę zamknął popularnie nazywany Virnik - w BMW M3.

Podobne wiadomości:

Polacy zdominowali nie tylko siatkarskie mistrzostwa

Polacy zdominowali nie tylko siatkarskie...

Aktualności 2014-09-22

70. Rajd Polski: Bouffier liderem po I etapie

70. Rajd Polski: Bouffier liderem po I etapie

Aktualności 2013-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.