mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Dolnośląski: Jedynka dla Kuzaja

Rajd Dolnośląski: Jedynka dla Kuzaja

Leszek Kuzaj i Craig Parry startujący w Peugeocie 207 S2000 otrzymali pierwszy numer startowy na liście zgłoszeń Rajdu Dolnośląskiego. Jest to ostatnia runda Rajdowych Mistrzostw Polski, która zostanie rozegrana na legendarnych odcinkach wokół Polanicy Zdrój i Kłodzka.

Rajd Dolnośląski: Jedynka dla Kuzaja
Na liście widnieją łącznie 82 załogi - 37 ekip zostało sklasyfikowanych w serialu RSMP, pozostałe 45 będą stanowić zaplecze Pucharu PZM. Na dolnośląskie trasy jako pierwszy wyruszy Leszek Kuzaj. Po dwóch nieudanych startach za kierownicą Peugeota 207 S2000 (dwa wypadki) krakowianin ma nadzieję, że tym razem uda mu się nie tylko ukończyć rajd ale i ambitnie walczyć nawet o zwycięstwo.

Numer dwa i trzy otrzymali kierowcy z zagranicy jednak etatowo startujący na naszym terenie. Są to kolejno Szwed Patrik Flodin, który w tym sezonie przejął Subaru Imprezę N14 w fabrycznym zespole Subaru właśnie po Kuzaju i świeżo upieczony Mistrz Polski, Bryan Boufier tradycyjnie jeżdżący dla Peugeot Sport Polska w modelu 207 S2000. W identycznym samochodzie pojedzie wrocławianin Tomasz Kuchar reprezentujący barwy zespołu Statoil-Loctite. W Kłodzku niestety nie pojawi się Michał Sołowow.

Poza Flodinem w klasie N4 kibice na pewno zobaczą wspaniale jeżdżącą w tym sezonie dwójkę kierowców w Mitsubishi Lancerach Evo IX. Kajetan Kajetanowicz i Michał Bębenek powinni stoczyć pomiędzy sobą zacięty pojedynek. Stawką jest wicemistrzostwo Polski.

Rajd Dolnośląski wraca do kalendarza RSMP po kilku latach przerwy. Zawody zostaną rozegrane w dniach 9-11.10. Trasa będzie składać się z 16 odcinków specjalnych (8 dla zawodników z cyklu PZM) o łącznej długości blisko 180 km. - Poprowadziliśmy, je nie tylko po dobrze znanych, kultowych trasach na Ziemi Kłodzkiej, ale także po zupełnie nowych fragmentach dróg – tłumaczy Mirosław Wiaderny, dyrektor sportowy zawodów i autor koncepcji trasy Dolnośląskiego.
Tematy w artykule: RSMP Rajd Dolnośląski

Podobne wiadomości:

Rajd Rzeszowski: Viana w Open, Grzyb w RSMP

Rajd Rzeszowski: Viana w Open, Grzyb w RSMP

Aktualności 2012-08-09

Chuchała rządzi w Świdnicy

Chuchała rządzi w Świdnicy

Aktualności 2014-04-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.