mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Elmot: "Dobry-Brothers" najszybsi w ośce

Rajd Elmot: "Dobry-Brothers" najszybsi w ośce

Pochodzący ze Świdnicy bracia Marcin i Michał Dobrowolscy pewnie wygrali 37. edycję Rajdu Elmot - Krause w klasyfikacji Citroen Racing Trophy Polska. Korzystając z doskonałej znajomości odcinków, zawodnicy znokautowali konkurencję wygrywając 9 z 15 oesów.

Rajd Elmot:
Cykl Citroen Racing Trophy Polska rozgrywany w ramach Rajdowych Mistrzostw Polski podczas Rajdu Elmot przywitał w rywalizacji siedem załóg. Trzech kierowców z ubiegłego roku oraz czterech nowych, nieznanych do tej pory z rywalizacji, „cedwójkami”. Rangę wydarzenia podkreśliła wizyta przedstawicieli Citroën Racing w osobach Simona Jean-Josepha, Mistrza Europy w rajdach samochodowych oraz wybitnego eksperta technicznego Samuela Barraud.

Otwierający tegoroczne zmagania odcinek Witoszów-Złoty Las niespodziewanie padł łupem debiutującego za kierownicą Citroëna C2R2 Max Tomasza Gryca. Kolejną lokatę zajął Marcin Dobrowolski, a czołową trójkę uzupełnił broniący tytułu mistrzowskiego Jan Chmielewski.

Od drugiego odcinka, pochodzący ze Świdnicy bracia Dobrowolscy, udowadniali, że doskonała znajomość swojego samochodu oraz tras ma niebagatelne znaczenie w rywalizacji z najlepszymi zawodnikami w klasyfikacji generalnej. Opisywana znajomość lokalnych odcinków spowodowała, że Świdniczanie zakończyli piątkową część rywalizacji na 1. miejscu wśród Citroënów. Wygrali oni cztery z sześciu rozegranych oesów. W myśl nowego regulaminu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski każdy dzień punktowany jest osobno, tak więc Świdniczanie zostali pierwszymi w tym roku liderami Citroen Racing Trophy Polska. Skład podium uzupełniły załogi: Chmielewski/Gospodarczyk oraz Piotrowski/Wódkiewicz. Na słowa uznania zasługuje fakt, iż dwie czołowe załogi "cedwójek" zdołały zająć 8. i 9. miejsce w klasyfikacji generalnej, będąc przy tym najszybszymi przednionapędowymi samochodami w rajdzie.

Drugiego dnia w sobotę na uczestników czekało dziewięć odcinków specjalnych, na które składały się trzy pętle złożone z oesów: Złoty Las - Witoszów, Rościszów - Walim i Sokolec - Kamionki. Wbrew wcześniejszym prognozom, pogoda nie dopisała. Deszcz zmusił załogi do zmiany ogumienia, na chwilę przed startem pierwszej próby dnia. Nie przeszkodziło to najlepszym pierwszego dnia braciom Dobrowolskim w odniesieniu piątego oesowego zwycięstwa w klasyfikacji CRT Polska. Świdnicki duet „wykręcił” przy tym rewelacyjny, szósty czas w klasyfikacji generalnej Rajdu po tym odcinku. Drugi metę osiągnął Chmielewski, a czołową trójkę zamknął Tomasz Porębski. Szczególnie dramatycznym w kontekście całego rajdu okazał się kolejny ósmy odcinek Rościszów – Walim. Był to kolejny triumf braci Dobrowolskich oraz pech Jana Chmielewskiego wraz z jego pilotem. W trudnych warunkach pogodowych, na zdradliwej kostce walimskich „patelni” kierowca nie opanował samochodu i dachując opuścił drogę. Szczęśliwie załoga wyszła z wypadku bez szwanku.

Kolejne odcinki specjalne to zacięta walka pomiędzy zawodnikami Tomaszem Grycem, Arielem Piotrowskim, Tomaszem Porębskim o jak najwyższe lokaty w klasyfikacji A-6 i A-7. Na słowa uznania zasługują kierowcy Szymon Kornicki oraz Sławomir Sawicki, którzy debiutując pokazali ogromną determinację i wolę walki poprawiając swoje wyniki z odcinka na odcinek.

Przed ostatnią, trzyodcinkową pętlą 37. Rajdu Elmot - Krause wyraźnie się przejaśniło. Słońce służyło Tomaszowi Porębskiemu, który wygrał drugi odcinek z rzędu, wyprzedzając Sawickiego i Kornickiego. Odcinek nr 14 to kolejny triumf, znakomicie jadącego w końcówce Rajdu Porębskiego. Tym raz 2. i 3. miejsce przypadło Dobrowolskiemu i Sawickiemu. Ostatni odcinek rajdu wygrali bracia Dobrowolscy stawiając tym samym przysłowiową kropkę nad „i”. Podium uzupełnili Porębski oraz Sawicki.

Mimo trudnych warunków atmosferycznych świdnicki duet osiągnął metę na znakomitym 10. miejscu w klasyfikacji generalnej oraz pierwszym wśród samochodów napędzanych na jedną oś. Zgodnie z nowymi zasadami premiowania najlepszych załóg biorących udział w programie to im właśnie przypadnie w udziale najwyższa nagroda za pierwsze miejsce w klasyfikacji z grupy A-6 i A-7.

Podobne wiadomości:

Citroen DS Inside – misja stulecia

auto motor i sport 0000-00-00

Citroen C1 wraca do polskich salonów

Citroen C1 wraca do polskich salonów

Aktualności 2017-01-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.