mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Elmot: Kuchar z wielkimi nadziejami

Rajd Elmot: Kuchar z wielkimi nadziejami

Zespół Peugeot Sport Polska Rally Team przystępuje do współzawodnictwa o tytuł Mistrza Polski w nowym składzie. Samochód Peugeot 207 Super 2000 poprowadzi w 2009 roku Tomasz Kuchar.

Rajd Elmot: Kuchar z wielkimi nadziejami
- "Aż brak mi słów, żeby opisać moje ogromne zadowolenie na samą myśl o rozpoczęciu nowego sezonu" – mówi Tomasz Kuchar. - "Ostatni raz na prawdziwych odcinkach ścigaliśmy się prawie siedem miesięcy temu, zatem przerwa była stanowczo za długa. Wystartujemy w nowym zespole i to zajmując miejsce Bryana i Xaviera, którzy wygrali tym samochodem większość zeszłorocznych rajdów. Zdajemy sobie sprawę, że presja i ciśnienie jest ogromne, ale z drugiej strony jesteśmy bardzo doświadczoną załogą i po prostu musimy temu stawić czoła" - dodał wrocławianin.

- "Ponadto chciałem najmocniej podziękować za wszystkie budujące SMS-y i maile od kibiców i znajomych, które dostałem po informacji, że mój zeszłoroczny zespół stracił strategicznego sponsora i prawdopodobnie w tym sezonie nie wystartuję. To naprawdę było zaskakujące, podniosło mnie na duchu i dodało mi przysłowiowych „skrzydeł”. Do zobaczenia na Elmocie !!!" - zakończył Kuchar.

Rajd Elomt-Krause zapowiada spore emocje. Na liście zgłoszeń pierwszej rundy RSMP znajdują się 42 załogi. W klasie Super 2000 przewidywany jest start aż pięciu samochodów Peugeot 207 S2000 (kierowcy: Michał Sołowow, Leszek Kuzaj, Tomasz Kuchar, Maciej Oleksowicz i Szymon Ruta).

Zawodnicy będą mieli do przejechania 400,5 kilometra, w tym piętnaście odcinków specjalnych (wszystkie po nawierzchni asfaltowej) o łącznej długości 150 km. Start do rajdu nastąpi w piątek, 15 maja o godzinie 13.00 ze Stadionu OSiR w Świdnicy.

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Aktualności 2016-10-11

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Aktualności 2016-12-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando