mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Elmot: Kuchar z wielkimi nadziejami

Rajd Elmot: Kuchar z wielkimi nadziejami

Zespół Peugeot Sport Polska Rally Team przystępuje do współzawodnictwa o tytuł Mistrza Polski w nowym składzie. Samochód Peugeot 207 Super 2000 poprowadzi w 2009 roku Tomasz Kuchar.

Rajd Elmot: Kuchar z wielkimi nadziejami
- "Aż brak mi słów, żeby opisać moje ogromne zadowolenie na samą myśl o rozpoczęciu nowego sezonu" – mówi Tomasz Kuchar. - "Ostatni raz na prawdziwych odcinkach ścigaliśmy się prawie siedem miesięcy temu, zatem przerwa była stanowczo za długa. Wystartujemy w nowym zespole i to zajmując miejsce Bryana i Xaviera, którzy wygrali tym samochodem większość zeszłorocznych rajdów. Zdajemy sobie sprawę, że presja i ciśnienie jest ogromne, ale z drugiej strony jesteśmy bardzo doświadczoną załogą i po prostu musimy temu stawić czoła" - dodał wrocławianin.

- "Ponadto chciałem najmocniej podziękować za wszystkie budujące SMS-y i maile od kibiców i znajomych, które dostałem po informacji, że mój zeszłoroczny zespół stracił strategicznego sponsora i prawdopodobnie w tym sezonie nie wystartuję. To naprawdę było zaskakujące, podniosło mnie na duchu i dodało mi przysłowiowych „skrzydeł”. Do zobaczenia na Elmocie !!!" - zakończył Kuchar.

Rajd Elomt-Krause zapowiada spore emocje. Na liście zgłoszeń pierwszej rundy RSMP znajdują się 42 załogi. W klasie Super 2000 przewidywany jest start aż pięciu samochodów Peugeot 207 S2000 (kierowcy: Michał Sołowow, Leszek Kuzaj, Tomasz Kuchar, Maciej Oleksowicz i Szymon Ruta).

Zawodnicy będą mieli do przejechania 400,5 kilometra, w tym piętnaście odcinków specjalnych (wszystkie po nawierzchni asfaltowej) o łącznej długości 150 km. Start do rajdu nastąpi w piątek, 15 maja o godzinie 13.00 ze Stadionu OSiR w Świdnicy.

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Aktualności 2017-03-06

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Aktualności 2016-12-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.
Odgadnij model Odgadnij model