mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Elmot: Peugeot zgarnął wszystko

Rajd Elmot: Peugeot zgarnął wszystko

Peugeot 207 S2000 zdominował Rajd Elmot – Krause, pierwszą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Samochód z lwem na masce, prowadzony przez Tomasza Kuchara okazał się najlepszy we wszystkich czterech klasyfikacjach: generalnej, klasie S2000, Zespołów Sponsorskich i Producentów!

Rajd Elmot: Peugeot zgarnął wszystko
Załoga Peugeot Sport Polska Rally Team, Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski przystąpiła do rywalizacji o tytuł bardzo zmotywowana. Wyposażony w trzecią już ewolucję silnika o mocy 290 KM model 207 S2000 okazał się w Górach Sowich niezawodny: triumfował na dziewięciu spośród czternastu rozegranych odcinków specjalnych (jeden został odwołany). Kuchar i Dymurski zostali liderami już po pierwszym odcinku specjalnym i nie oddali prowadzenia do końca zawodów. Wywalczyli maksymalna liczbę punktów – 45 i objęli prowadzenie w Mistrzostwach Polski.

"Jesteśmy bardzo szczęśliwi, bowiem wygranie tak trudnego rajdu, w tak trudnych warunkach i z tak silną konkurencją daje dużą satysfakcję" – powiedział Tomasz Kuchar. "Obiecałem sobie, że nie damy sobie "wydrzeć" zwycięstwa i jechaliśmy, tam gdzie się dało, na absolutne 100 procent możliwości, a tam gdzie było dużo dziur, czy groźnych dla opon cięć, bardzo rozsądnie i spokojnie."

Druga runda RSMP – Rajd Lotoc Baltic Cup rozegrany zostanie w dniach 14 – 16 maja.

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Peugeot 3008 - znamy ceny w Polsce

Aktualności 2016-10-11

Pickup od grupy PSA

Pickup od grupy PSA

Aktualności 2016-05-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes EQC – elektryczny SUV
Mercedes EQC – elektryczny SUV
Mercedes EQC to pierwszy w pełni elektryczny SUV niemieckiej marki. Samochód zapoczątkowuje nadejście całej gamy aut z rodziny EQ, czyli napędzanych silnikami na prąd.

20 sposobów na redukcję wagi 20 sposobów na redukcję wagi