mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Elmot: Sensacyjny Kajetanowicz

Rajd Elmot: Sensacyjny Kajetanowicz

Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza N14) dzięki drugiemu i pierwszemu miejscu w dwóch dniach rywalizacji, wygrał w łącznej klasyfikacji generalnej 37. Rajd Elmot, pierwszą tegoroczną eliminację Mistrzostw Polski. W klasyfikacji punktowej prowadzi ex-equo z Tomaszem Kucharem (Peugeot S2000).

Rajd Elmot: Sensacyjny Kajetanowicz
Tegoroczne mistrzostwa Polski rozgrywane są według nowych zasad. Zgodnie z artykułem 15.1 regulaminu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski "we wszystkich rundach prowadzona będzie osobna klasyfikacja dla pierwszego dnia rajdu oraz osobna dla drugiego dnia rajdu". Zwycięzca dnia otrzymuje 15 pkt, drugi 12 pkt, trzeci 10 pkt. Dodatkowo triumfator klasyfikacji generalnej (punkty za miejsca zajęte w obu dniach) dostaje bonus w wysokości 5 pkt. Drugi na mecie - 4 pkt, trzeci - 3 pkt, czwarty - 2 pkt i piąty - 1 pkt.

Tegoroczna edycja Rajdu Elmot znów zaskoczyła zmienną pogodą. Piątkowe sześć odcinków w przepięknej jesiennej aurze najszybciej pokonał Tomasz Kuchar. Wrocławianin, który w tym sezonie ponownie zasiadł w aucie klasy S2000 był szybszy zaledwie o 1,4 s. od Kajetana Kajetanowicza. W drugim dniu imprezy, przeplatanym co chwilę opadami deszczu najszybszy był obrońca tytułu Francuz Bryan Bouffier (Mitsubishi Lancer Evo IX).

W ostatecznym rozrachunku to jednak Kajetanowicz okazał się najszybszym kierowcą na malowniczych trasach wokół Świdnicy. -" Jestem bardzo szczęśliwy!" - mówił na mecie popularny "Kajto". - "Myślę, że cały zespół jest zadowolony i chyba nikt nie spodziewał się, że w tym rajdzie wygra Subaru. Uwielbiam Elmot, zwyciężyłem tutaj po raz drugi w swojej karierze. Jesteśmy dobrej myśli, natomiast nie wpadamy w euforię przed kolejnymi rundami. Czeka nas dużo pracy, jeszcze nie jesteśmy najszybsi i będziemy pracować nad tym, żeby być w coraz lepszej formie. Zwyciężyłem z autami Super 2000. To świadczy o tym, że mieliśmy sporo szczęścia. Pomógł nam doskonały zespół i świetny samochód. Tak naprawdę wynik zależy od wielu czynników. Czuliśmy się dobrze i to były nasze dwa dni. Jednak nie możemy zachłysnąć się tym sukcesem i spocząć na laurach." - dodał kierowca Subaru.

Drugie miejsce zajął Tomasz Kuchar (Peugeot 207 S2000), a trzecie Michał Sołowow (Peugeot 207 S2000). Ten pierwszy pogrzebał szanse na zwycięstwo, jak samo to później określił: "poprzez szkolny błąd". Na jednym z ostatnich odcinków zaliczył falstart i otrzymał karę 10 s. Ostatecznie stracił do lidera 14,8 s. Wspomniany wcześniej Sołowow - lider Mistrzostw Europy - był wolniejszy o 21,7 s.

W punktacji generalnej mistrzostw Polski prowadzą ex-aequo Kajetanowicz i Kuchar - obaj po 25 pkt. Następną eliminacją Rajdowych Mistrzostw Polski będzie szutrowy Rajd Lotos, rozgrywany w okolicach Gdańska.

Wyniki 37. Rajdu Elmot (czasy po dwóch dniach rywalizacji):
1. Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza) 1:25.31,3
2. Tomasz Kuchar (Peugeot 207 S2000) strata 14,8
3. Michał Sołowow (Peugeot 207 S2000) 21,7
4. Bryan Bouffier (Mitsubishi Lancer Evo IX) 33,3
5. Tomasz Czopik (Mitsubishi Lancer Evo IX) 1.09,8
6. Maciej Oleksowicz (Peugeot 207 S2000) 1.21,5
7. Radosław Typa (Mitsubishi Lancer Evo IX) 1.42,0
8. Leszek Kuzaj (Peugeot 207 S2000) 5.51,7

Podobne wiadomości:

Niesamowite harce Subaru – film!

auto motor i sport 0000-00-00

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Aktualności 2017-01-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.