mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Elmot rozpocznie sezon już w ten weekend

Rajd Elmot rozpocznie sezon już w ten weekend

Na nadchodzący weekend kibice rajdów samochodowych czekali od października ubiegłego roku. Już 15 maja (piątek) na stadionie OSiR w Świdnicy rozpocznie się Rajd Elmot, który zainauguruje Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2009. Już na samym starcie sezon 2009 przyniósł nam wiele niespodzianek, jeżeli podobnie będzie na trasach, to zapowiada się na niezwykle ciekawy rok.

Rajd Elmot rozpocznie sezon już w ten weekend
37. Rajd Elmot będzie pierwszą rundą tegorocznych zmagań w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Pozycja, którą kierowcy uzyskają w sobotę (16 maja) na mecie 37. Rajdu Elmot, będzie tym ważniejsza, iż tegoroczne mistrzostwa to tylko sześć rund. Mniejsza ilość rund powinna przełożyć się na jeszcze większą rywalizację. Czy faktycznie tak się stanie, będziemy mieli okazję przekonać się na szybkich i technicznych asfaltowych oesach wiodących przez Góry Sowie. Organizatorzy zaplanowali w tym roku jeden odcinek specjalny więcej, co z pewnością ucieszy kibiców.

Za kierownicą Peugeota 207 S2000 jeżdżącego w barwach Peugeot Sport Polska Rally Team zobaczymy Tomasza Kuchara. Wrocławski kierowca po wycofaniu się firmy Statoil z polskich rajdów nie był pewien startów w nadchodzącym sezonie. Teraz będzie walczył o kolejne, trzecie z rzędu mistrzostwo, teamu Peugeot Polska. Ubiegłoroczny Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Bryan Bouffier  zgłoszony jest do rajdu samochodem Mitsubishi Lancer. Warto podkreślić, że w rywalizacji weźmie również udział inny mistrzowski zespół – zeszłoroczny Mistrz Polski w klasie A6 oraz triumfator Citroen C2R2 Teams Challenge – Jan Chmielewski.

Kolejną dobrą informacją dla kibiców jest powrót na trasy RSMP Leszka Kuzaja. Popularny „Kuzi” poprowadzi Peugeota 207 S2000, a pilotować go będzie Robert Hundla. Co równie ciekawe, najszybszy z Polaków w zeszłym sezonie, Kajetan Kajetanowicz zasiądzie za kierownicą Subaru, aby wraz z Jackiem Rathe ścigać się w barwach Subaru Poland Rally Team. Wiele osób z pewnością zadaje sobie pytanie, jak zmiana samochodu wpłynie na wysoka dotychczas formę kierowcy.

„Przesiadkę” do nowego samochodu zaliczył też Radosław Typa. Wystartuje on w Mitsubishi Lancer Evo X, a fotel pilota zajmie Maciej Wisławski. Tak doświadczony pilot i „czteronapędowy” samochód z pewnością okażą się dużym wyzwaniem dla tego kierowcy, a sezon pokaże, czy Radek mu podoła. W stawce po raz kolejny zobaczymy też Michała Bębenka, któremu także udało się zebrać budżet potrzebny do wzięcia udziału w RSMP. Michał poprowadzi dobrze znane już kibicom Mitsubishi Lancer Evo IX.

Niestety, w tegorocznych zmaganiach o tytuł Mistrza Polski nie zobaczymy Pawła Dytko, którego sponsor wycofał się w ostatniej chwili. Na większości oesów RSMP zabraknie także Grzegorza Grzyba. Zobaczymy go jedynie podczas Rajdu Rzeszowskiego, który został włączony do cyklu Mistrzostw Słowacji, w których startuje Grzyb.

Pomimo perturbacji RSMP 2009 zapowiadają się więc wyjątkowo ciekawie. Dodatkowym smaczkiem tegorocznych zmagań jest włączenie 66. Rajdu Polski do cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Nikomu nie trzeba chyba wyjaśniać, jak ważne jest to wydarzenie dla całego polskiego świata sportu. Tym bardziej, że miejsc noclegowych w Mikołajkach już zabrakło…

Podobne wiadomości:

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Aktualności 2015-10-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.