mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Jedwabnego Szlaku dla Volkswagena

Rajd Jedwabnego Szlaku dla Volkswagena

W Rajdzie Jedwabnego Szlaku, prowadzącym przez Rosję, Volkswagen świętuje potrójne zwycięstwo. Nowy Race Touareg 3 z załogą Carlos Sainz i Lucas Cruz wyprzedza w klasyfikacji generalnej dwie kolejne załogi z zespołu Volkswagena jadące w poprzednim modelu Race Touarega.

Rajd Jedwabnego Szlaku dla Volkswagena
Nowy Race Touareg 3, napędzany 310-konnym silnikiem wysokoprężnym TDI jest kolejną udoskonaloną technicznie wersją prototypu skonstruowanego z myślą o Rajdzie Dakar. Poprawiona aerodynamika i prowadzenie powietrza z jednej strony oraz modyfikacje zawieszenia i napędu z drugiej strony mają zapewnić Race Touaregowi trzecie z rzędu zwycięstwo w „Dakarze”.

W Rosji przetestowane zostały dokładnie nowe komponenty Race Touarega 3. Osiem etapów Rajdu Jedwabnego Szlaku prowadzących przez deltę Wołgi, pustynię Kałmucji i góry Kaukazu było poważnym testem.

O tym, jak trudna była generalna próba przed „Dakarem” może świadczyć przypadek Giniela de Villiers i jego pilota Dirka von Zitzewitz. Południowoafrykańsko-niemiecki duet podczas piątego dnia rajdu, jadąc jako pierwsze auto, w miejscu o ograniczonej widoczności wpadł w poprzeczną koleinę i koziołkował. Dzięki skutecznemu systemowi bezpieczeństwa Race Touarega kierowca i pilot wyszli z wypadku bez obrażeń, jednak z powodu uszkodzonego układu chłodniczego nie mogli kontynuować jazdy.

Carlos Sainz, 1. miejsce w klasyfikacji generalnej
„Rajd Jedwabnego Szlaku był prawdziwym sprawdzianem wytrzymałości przed Rajdem Dakar i był to udany sprawdzian. Naszym celem było zebranie możliwie jak najwięcej doświadczeń z nowym Race Touaregiem 3 i jego nowymi komponentami. Trasa z długimi odcinkami specjalnymi, trudnymi przejazdami przez wydmy i gorącymi dniami była idealna dla takiego testu. Zabierzemy z Rosji wiele pozytywnych doświadczeń, a przede wszystkim świadomość, że Race Touareg 3 jest niezawodnym i szybkim samochodem. To doda nam odwagi w „Dakarze”.  

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Touareg
Volkswagen Touareg
Cena podstawowa już od: 238 390 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Aktualności 2017-12-18

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Aktualności 2017-08-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.