mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Jedwabnego Szlaku dla Volkswagena

Rajd Jedwabnego Szlaku dla Volkswagena

W Rajdzie Jedwabnego Szlaku, prowadzącym przez Rosję, Volkswagen świętuje potrójne zwycięstwo. Nowy Race Touareg 3 z załogą Carlos Sainz i Lucas Cruz wyprzedza w klasyfikacji generalnej dwie kolejne załogi z zespołu Volkswagena jadące w poprzednim modelu Race Touarega.

Rajd Jedwabnego Szlaku dla Volkswagena
Nowy Race Touareg 3, napędzany 310-konnym silnikiem wysokoprężnym TDI jest kolejną udoskonaloną technicznie wersją prototypu skonstruowanego z myślą o Rajdzie Dakar. Poprawiona aerodynamika i prowadzenie powietrza z jednej strony oraz modyfikacje zawieszenia i napędu z drugiej strony mają zapewnić Race Touaregowi trzecie z rzędu zwycięstwo w „Dakarze”.

W Rosji przetestowane zostały dokładnie nowe komponenty Race Touarega 3. Osiem etapów Rajdu Jedwabnego Szlaku prowadzących przez deltę Wołgi, pustynię Kałmucji i góry Kaukazu było poważnym testem.

O tym, jak trudna była generalna próba przed „Dakarem” może świadczyć przypadek Giniela de Villiers i jego pilota Dirka von Zitzewitz. Południowoafrykańsko-niemiecki duet podczas piątego dnia rajdu, jadąc jako pierwsze auto, w miejscu o ograniczonej widoczności wpadł w poprzeczną koleinę i koziołkował. Dzięki skutecznemu systemowi bezpieczeństwa Race Touarega kierowca i pilot wyszli z wypadku bez obrażeń, jednak z powodu uszkodzonego układu chłodniczego nie mogli kontynuować jazdy.

Carlos Sainz, 1. miejsce w klasyfikacji generalnej
„Rajd Jedwabnego Szlaku był prawdziwym sprawdzianem wytrzymałości przed Rajdem Dakar i był to udany sprawdzian. Naszym celem było zebranie możliwie jak najwięcej doświadczeń z nowym Race Touaregiem 3 i jego nowymi komponentami. Trasa z długimi odcinkami specjalnymi, trudnymi przejazdami przez wydmy i gorącymi dniami była idealna dla takiego testu. Zabierzemy z Rosji wiele pozytywnych doświadczeń, a przede wszystkim świadomość, że Race Touareg 3 jest niezawodnym i szybkim samochodem. To doda nam odwagi w „Dakarze”.  

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Touareg
Volkswagen Touareg
Cena podstawowa już od: 236 790 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic