mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Jordanii: Kościuszko wśród faworytów

Rajd Jordanii: Kościuszko wśród faworytów

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak reprezentujący zespół Dynamic World Rally Team już dziś wystartowali w Jordan Rally samochodem Ford Fiesta S2000. Jest to drugi tegoroczny start załogi w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC).

Rajd Jordanii: Kościuszko wśród faworytów
Zespół Dynamic World Rally Team w Jordanii przebywa od niedzieli przygotowując się do walki o umocnienie swojej pozycji w czołówce klasyfikacji SWRC, po zajęciu trzeciego miejsca w Rajdzie Meksyku. Głównym celem jedynego polskiego zespołu startującego w Rajdowych Mistrzostwach Świata jest walka o komplet punktów SWRC.

Michał Kościuszko prezentuje nadal wysoką formę uzyskując najlepszy czas 1.20,2 ex aequo z Nasserem Al-Attiyah na rozegranym dzisiaj shakedownie. Trzeci czas w stawce SWRC uzyskał Partik Sandell – 1.20,8.

„Jesteśmy po zapoznaniu z trasą. Odcinki w niektórych miejscach są podobne do tych z 2008 roku, kiedy to startowaliśmy w Rajdzie Jordanii, mamy więc notatki, z których będziemy korzystać. Rajd Jordanii jest trudniejszy niż Rajd Meksyku. Jest wiele zdradliwych miejsc, dużo zakrętów, których nie widać, nie ma punktów odniesienia, więc często ciężko znaleźć odpowiedni punkt hamowania lub dokładnie zlokalizować zakręt. Będzie to rajd na wyczucie, zatem pilot odegra w nim dużą rolę.”  – powiedział Michał Kościuszko.

„W Rajdzie Jordanii staruje więcej załóg w SWRC, niż w Rajdzie Meksyku. Spośród dziesięciu kierowców przynajmniej pięciu może walczyć o zwycięstwo. Chciałbym znaleźć się na podium, ale do rajdu trzeba podejść z głową, nie próbować go wygrać na pierwszym czy drugim odcinku specjalnym. Jest to długi i ciężki rajd, a najważniejsze to dojechać do mety w najlepszym czasie.” – dodał Michał Kościuszko.

Rajd Jordanii jest najniżej rozgrywanym rajdem na świecie. Większość tras przebiega w obszarze depresji Morza Martwego, czyli ok. 420 metrów p.p.m. Szutrowe odcinki specjalne poprowadzone zostały w zachodniej i północnej części kraju. Temperatury powietrza będą dochodziły do 40 stopni. W ciągu trzech dni (1-3 kwietnia) zawodnicy będą mieć do przejechania 911,78 km, w tym 21 odcinków specjalnych o łącznej długości 339,48 km. Rajd Jordanii po raz pierwszy w kalendarzu WRC zagościł w 2008 roku i jest pierwszym  rajdem WRC organizowanym w kraju arabskim. Baza rajdu zlokalizowana jest  50 km od stolicy kraju,  Ammanu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford WRC S2000 Michał Kościuszko Rajd Jordanii

Podobne wiadomości:

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Aktualności 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.