mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Jordanii: Loeb powiększa przewagę

Rajd Jordanii: Loeb powiększa przewagę

Sebastien Loeb i Daniel Elena, dominujący w trzecim etapie Rajdu Jordanii, zajęli w nim pierwsze miejsce, odnosząc swoje 56 wspólne zwycięstwo w WRC. Dzięki wygranej w 3 rundzie bieżącego sezonu, załoga Citroena zdecydowanie powiększa swoją przewagę w klasyfikacji kierowców w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Rajd Jordanii: Loeb powiększa przewagę
Drugi w Jordanii był Jari-Matti Latvala z fabrycznej ekipy Forda. Fin stracił do Loeba 35,8 s., choć po drugim etapie to właśnie on był liderem rajdu. Trzecie, a zarazem ostatnie miejsce na podim przypadło powracającemu do wysokiej formy Petterowi Solbergowi. Norweg w tym sezonie korzysta z Citroena C4 WRC. Kolejne miejsca przypadły kolejno: Daniemu Sordo, Matthew Wilsonowi, Sebastienowi Ogier, Francesco Villagra. Pierwsze punkty w WRC zdobył Kimi Raikkonen, który zawody zakończył na ósmej pozycji. Dziesiątkę zamknęli - Henning Solberg i Xavier Pons.


Ten ostatni był tryumfatorem w klasie SWRC, samochodów klasy S2000. W tej grupie zacięcie rywalizował jedyny Polak w stawce - Michał Kościuszko. Krakowianin miał jednak poważnie wyglądający wypadek i trafił do szpitala. Na szczęście wypadek skończył się tylko siniakami i Kościuszko wraz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem, mogą powoli przygotowywać się do kolejnego rajdu w barwach Dynamic World Rally Team.

„Niestety wypadliśmy z drogi wskutek problemów jakie mieliśmy z tylnym dyferencjałem. Już na 15 oesie mieliśmy problem z blokowaniem się tylnego dyfra, auto prowadziło się bardzo dziwnie. Po przejechaniu około 5 kilometrów 16 odcinka specjalnego po długiej prostej zacząłem hamować, auto nie zareagowało i znaleźliśmy się poza drogą. Na szczęście nie jechaliśmy bardzo szybko, bo mieliśmy komfortową sytuację drugiego miejsca. Szkoda, że nie ukończyliśmy tego rajdu i nie zdobyliśmy punktów. Mam nadzieję, że podczas Rajdu Portugalii ominie nas pech i powrócimy do walki o cenne punkty Mistrzostw Świata.” – powiedział Michał Kościuszko.

Podobne wiadomości:

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech