mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Jordanii: Loeb powiększa przewagę

Rajd Jordanii: Loeb powiększa przewagę

Sebastien Loeb i Daniel Elena, dominujący w trzecim etapie Rajdu Jordanii, zajęli w nim pierwsze miejsce, odnosząc swoje 56 wspólne zwycięstwo w WRC. Dzięki wygranej w 3 rundzie bieżącego sezonu, załoga Citroena zdecydowanie powiększa swoją przewagę w klasyfikacji kierowców w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Rajd Jordanii: Loeb powiększa przewagę
Drugi w Jordanii był Jari-Matti Latvala z fabrycznej ekipy Forda. Fin stracił do Loeba 35,8 s., choć po drugim etapie to właśnie on był liderem rajdu. Trzecie, a zarazem ostatnie miejsce na podim przypadło powracającemu do wysokiej formy Petterowi Solbergowi. Norweg w tym sezonie korzysta z Citroena C4 WRC. Kolejne miejsca przypadły kolejno: Daniemu Sordo, Matthew Wilsonowi, Sebastienowi Ogier, Francesco Villagra. Pierwsze punkty w WRC zdobył Kimi Raikkonen, który zawody zakończył na ósmej pozycji. Dziesiątkę zamknęli - Henning Solberg i Xavier Pons.


Ten ostatni był tryumfatorem w klasie SWRC, samochodów klasy S2000. W tej grupie zacięcie rywalizował jedyny Polak w stawce - Michał Kościuszko. Krakowianin miał jednak poważnie wyglądający wypadek i trafił do szpitala. Na szczęście wypadek skończył się tylko siniakami i Kościuszko wraz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem, mogą powoli przygotowywać się do kolejnego rajdu w barwach Dynamic World Rally Team.

„Niestety wypadliśmy z drogi wskutek problemów jakie mieliśmy z tylnym dyferencjałem. Już na 15 oesie mieliśmy problem z blokowaniem się tylnego dyfra, auto prowadziło się bardzo dziwnie. Po przejechaniu około 5 kilometrów 16 odcinka specjalnego po długiej prostej zacząłem hamować, auto nie zareagowało i znaleźliśmy się poza drogą. Na szczęście nie jechaliśmy bardzo szybko, bo mieliśmy komfortową sytuację drugiego miejsca. Szkoda, że nie ukończyliśmy tego rajdu i nie zdobyliśmy punktów. Mam nadzieję, że podczas Rajdu Portugalii ominie nas pech i powrócimy do walki o cenne punkty Mistrzostw Świata.” – powiedział Michał Kościuszko.

Podobne wiadomości:

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.