mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Karkonoski

Rajd Karkonoski

Lista zgłoszonych zawodników.

Automobilklub Karkonoski organizujący XXI Rajd Karkonoski, przedostatnią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski opublikował listę zgłoszeń do tej imprezy. Najciekawszą informacją w niej zawartą jest zgłoszenie Abdullacha Bakhashaba, który w Karkonoszach pojedzie z pilotem Bobbym Willisem toyotą corollą WRC przygotowaną przez czeską firmę JM Engeenering.

Arab w tym sezonie skoncentrował się na udziale w Rajdowych Mistrzostwach Świata - we FIA Teams' Cup (puchar zespołów niefabrycznych). Zajmuje tam teraz trzecią pozycję, o pięć punktów wyprzedzają go prowadzący Pasi Hagstrom i Henrik Lundgaard. Bahashab jest kierowcą świetnie radzącym sobie na nawierzchniach szutrowych, w tym roku bardzo trudny Rajd Akropolu ukończył na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej, ustępując jedynie najlepszym kierowcom z ekip fabrycznych. Jednak w najbliższym czasie czeka go asfaltowy Rajd Sanremo. Rozgrywana w Karkonoszach impreza ma służyć arabskiemu kierowcy jako trening przed tą rundą Teams' Cup. Ciekawe, jak będzie wyglądała jego rywalizacja z polską czołówką: Kuzajem, Kuligiem, Hołowczycem, Kucharem i Sztuką?

Oprócz Bakhashaba i Willisa w Rajdzie Karkonoskim wystartują tylko dwie zagraniczne załogi - Czesi Viostimil Hodan z Aleną Hodanovą (skoda felicja kit-car, klasa A-5) oraz Michal Hora z Lukasem Hodanem na skodzie favorit (również klasa A-5). To trochę mało, jak na imprezę, będącą rundą Rajdowych Mistrzostw Europy o współczynniku 5.

Wśród kierowców czołówki RSMP nie ma większych zmian. Jedyną wartą odnotowania może być debiut Marcina Majchera i Daniela Leśniaka w mitsubishi lancerze evo IV (klasa N-4). Pierwszy raz pojadą oni tak mocny autem, napędzanym na cztery koła, dotychczas startowali peugeotem 106 rallye w klasie N-2.

Czołówka listy zgłoszeń do Rajdu Karkonoskiego (kojejno: pozycja, kierowca, pilot, samochód, klasa):

1. Kuzaj - Górski toyota corolla WRC A-8

2. Kulig - Baran ford focus WRC A-8

3. Hołowczyc - Kurzeja peugeot 206 WRC A-8

4. Bakhashab - Willis toyota corolla WRC A-8

5. Kuchar - Szczepaniak toyota corolla WRC A-8

6. Sztuka - Cieślar seat cordoba WRC A-8

7. Czopik - Wroński mitsubishi lancer evo VI N-4

8. Herba - Rathe mitsubishi lancer evo VI N-4

9. Frycz - Wodniak mitsubishi lancer evo V N-4

10. Bębenek - Bębenek mitsubishi lancer N-4

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Bezpieczna podróż ze zwierzętami
Zwierzęta są bardzo często traktowane jako pełnoprawni członkowie rodziny. Niezależnie od tego, czy podróżujemy z psem, kotem, chomikiem czy świnką morską - ważne jest bezpieczeństwo, ponieważ często nasi pupile podróżują w warunkach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę podczas planowania takich eskapad?