mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Katalonii

Rajd Katalonii

Powrót 206-tki na podium.

Didier Auriol jadący samochodem Peugeot 206 WRC wygrał Rajd Katalonii - czwartą eliminację samochodowych mistrzostw świata. Drugie miejsce zajął jego kolega z zespołu Gilles Panizzi. Trzecie miejsce zajął prowadzący w klasyfikacji generalnej mistrzostw Tommi Makinen. Bliski wygranej był prowadzący po dwóch etapach rajdu Francuz Philippe Bugalski (Citroën Xsara WRC). Niestety przed ostatnim OS-em został ukarany przez sędziów karą dwóch minut za spóźnienie na start i spadł na czwarte miejsce. Był to bardzo udany debiut Citroena Xsara WRC na rajdowych trasach.

Paweł i Tomasz Dytko (Mitsubishi Lancer EVO VI) dotarli na metę na dobrym 31 miejscu w klasyfikacji generalnej i dziewiątym w grupie N.