mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Koszyc: Sołowow najszybszy w RSMP

Rajd Koszyc: Sołowow najszybszy w RSMP

Zwycięstwem Michała Sołowowa (Ford Fiesta S2000) zakończyła się ostatnia runda Rajdowych Mistrzostw Polski w sezonie 2011. Jeśli potwierdzą się wyniki z ostatniego Rajdu Polski, wówczas oficjalnie tytuł najlepszego kierowcy rajdowego w naszym kraju ponownie powędruje do Kajetana Kajetanowicza (Subaru Impreza), który w Koszycach w generalce był dopiero piąty, ale w klasyfikacji RSMP zajął drugie miejsce.

Rajd Koszyc: Sołowow najszybszy w RSMP

W łącznej klasyfikacji Rajdu Koszyc tryumfował Jozef Beres Jr (Skoda Fabia S2000), jednak Słowak nie był klasyfikowany do Mistrzostw Polski. Drugi na mecie Michał Sołowow (1. miejsce w RSMP) stracił do Słowaka zaledwie 6,1 s., ale mógł cieszyć się z pierwszego wygranego rajdu w polskiej klasyfikacji. Trzecie miejsce zajął Jaroslav Melicharek (Mitsubishi Lancer WRC), czwarte Jaroslav Orsak (Mitsubishi Lancer Evo IX).

Piąty Kajetan Kajetanowicz, który przed Rajdem Koszyc prowadził w tabeli Mistrzostw Polski, najprawdopodobniej obroni tytuł zdobyty przed rokiem. Kierowca Lotos Dynamic Rally Team musi jednak czekać na ostateczną decyzję sędziów FIA, którzy jeszcze nie wydali wyroku w sprawie legalności podzespołów w Subaru Imprezie Kajetanowicza po szutrowym Rajdzie Polski. Jeśli tak się nie stanie tytuł po raz czwarty w karierze powędruje do Bryana Bouffier (Peugeot 207 S2000). Aktualnie sytuacja w tabeli wygląda następująco: Kajetan Kajetanowicz (195 punktów), Bryan Bouffier (187,5) i Michał Sołowow (183).

Francuz tegorocznej końcówki sezonu nie zaliczy do udanych. Mimo klarownego prowadzenia w Rajdzie Koszyc po pierwszym etapie, drugi dzień zmagań rozpoczął od kapcia i wypadnięcia z trasy, w którym zdemolował tylne zawieszenie. Bouffier zdołał jednak ukończyć słowacką imprezę na 12. miejscu w generalce i 6. w RSMP. Po drodze wyprzedzili go jeszcze Wojciech Chuchała (Subaru Impreza), który osiągnął życiowy wynik dojeżdżając na 3. miejscu w RSMP i zostając jednocześnie Mistrzem Polski w gr. N oraz Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer Evo X) i Jan Chmielewski. Ten ostatni już wcześniej zapewnił sobie koronę w klasie aut przednionapędowych. W Koszycach, kierowca Citroena DS3 R3 był ponownie najwyżej sklasyfikowaną "ośką".

Wśród aut przednionapędowych walczyła także załoga M2Rally, w składzie Łukasz Markowski / Maciej Machela. Kłodzczanie, których patronem medialnym jest portal Mojeauto.pl, startując Citroenem C2R2 w Rajdzie Koszyc walczyli o mistrzostwo Słowacji w klasie 6. Ostatecznie cel został zrealizowany, mimo że załodze nie udało się ukończyć tej rundy. Na 9 odcinku specjalnym Citroen M2Rally po wykonaniu kilku piruetów ostatecznie dachował i o dalszej jeździe nie mogło być mowy.

"Jadąc na odciętej 4-ce, tylne opony przestały trzymać się drogi i zaczęliśmy kręcić piruety. Sądziliśmy, że zostaniemy na drodze, ale skończyło się dachowaniem. Nic nam nie jest, wszystko ok. Najważniejsze że tytuł Mistrza Słowacji w klasie 6 zdobyty!" - informowali tuż po zdarzeniu Łukasz Markowski i Maciej Machela.


Podobne wiadomości:

Rajd Polski: Kwalifikacje dla Kubicy

Rajd Polski: Kwalifikacje dla Kubicy

Aktualności 2013-09-13

70. Rajd Polski: Bouffier liderem po I etapie

70. Rajd Polski: Bouffier liderem po I etapie

Aktualności 2013-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.