mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Koszyc: Sołowow najszybszy w RSMP

Rajd Koszyc: Sołowow najszybszy w RSMP

Zwycięstwem Michała Sołowowa (Ford Fiesta S2000) zakończyła się ostatnia runda Rajdowych Mistrzostw Polski w sezonie 2011. Jeśli potwierdzą się wyniki z ostatniego Rajdu Polski, wówczas oficjalnie tytuł najlepszego kierowcy rajdowego w naszym kraju ponownie powędruje do Kajetana Kajetanowicza (Subaru Impreza), który w Koszycach w generalce był dopiero piąty, ale w klasyfikacji RSMP zajął drugie miejsce.

Rajd Koszyc: Sołowow najszybszy w RSMP

W łącznej klasyfikacji Rajdu Koszyc tryumfował Jozef Beres Jr (Skoda Fabia S2000), jednak Słowak nie był klasyfikowany do Mistrzostw Polski. Drugi na mecie Michał Sołowow (1. miejsce w RSMP) stracił do Słowaka zaledwie 6,1 s., ale mógł cieszyć się z pierwszego wygranego rajdu w polskiej klasyfikacji. Trzecie miejsce zajął Jaroslav Melicharek (Mitsubishi Lancer WRC), czwarte Jaroslav Orsak (Mitsubishi Lancer Evo IX).

Piąty Kajetan Kajetanowicz, który przed Rajdem Koszyc prowadził w tabeli Mistrzostw Polski, najprawdopodobniej obroni tytuł zdobyty przed rokiem. Kierowca Lotos Dynamic Rally Team musi jednak czekać na ostateczną decyzję sędziów FIA, którzy jeszcze nie wydali wyroku w sprawie legalności podzespołów w Subaru Imprezie Kajetanowicza po szutrowym Rajdzie Polski. Jeśli tak się nie stanie tytuł po raz czwarty w karierze powędruje do Bryana Bouffier (Peugeot 207 S2000). Aktualnie sytuacja w tabeli wygląda następująco: Kajetan Kajetanowicz (195 punktów), Bryan Bouffier (187,5) i Michał Sołowow (183).

Francuz tegorocznej końcówki sezonu nie zaliczy do udanych. Mimo klarownego prowadzenia w Rajdzie Koszyc po pierwszym etapie, drugi dzień zmagań rozpoczął od kapcia i wypadnięcia z trasy, w którym zdemolował tylne zawieszenie. Bouffier zdołał jednak ukończyć słowacką imprezę na 12. miejscu w generalce i 6. w RSMP. Po drodze wyprzedzili go jeszcze Wojciech Chuchała (Subaru Impreza), który osiągnął życiowy wynik dojeżdżając na 3. miejscu w RSMP i zostając jednocześnie Mistrzem Polski w gr. N oraz Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer Evo X) i Jan Chmielewski. Ten ostatni już wcześniej zapewnił sobie koronę w klasie aut przednionapędowych. W Koszycach, kierowca Citroena DS3 R3 był ponownie najwyżej sklasyfikowaną "ośką".

Wśród aut przednionapędowych walczyła także załoga M2Rally, w składzie Łukasz Markowski / Maciej Machela. Kłodzczanie, których patronem medialnym jest portal Mojeauto.pl, startując Citroenem C2R2 w Rajdzie Koszyc walczyli o mistrzostwo Słowacji w klasie 6. Ostatecznie cel został zrealizowany, mimo że załodze nie udało się ukończyć tej rundy. Na 9 odcinku specjalnym Citroen M2Rally po wykonaniu kilku piruetów ostatecznie dachował i o dalszej jeździe nie mogło być mowy.

"Jadąc na odciętej 4-ce, tylne opony przestały trzymać się drogi i zaczęliśmy kręcić piruety. Sądziliśmy, że zostaniemy na drodze, ale skończyło się dachowaniem. Nic nam nie jest, wszystko ok. Najważniejsze że tytuł Mistrza Słowacji w klasie 6 zdobyty!" - informowali tuż po zdarzeniu Łukasz Markowski i Maciej Machela.


Podobne wiadomości:

Śnieżna lekcja dla Kubicy

Śnieżna lekcja dla Kubicy

Aktualności 2014-02-10

Chuchała rządzi w Świdnicy

Chuchała rządzi w Świdnicy

Aktualności 2014-04-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.