mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Lotos: Kajetanowicz najszybszy na śniegu

Rajd Lotos: Kajetanowicz najszybszy na śniegu

Bez względu na to, czy wiosna, czy zima załoga Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran okazują się bezkonkurencyjni na kaszubskich odcinkach specjalnych. Załoga Dynamic Rally Team powtórza ubiegłoroczny sukces i zwyciężyła w Rajdzie Lotos Baltic Cup.

Rajd Lotos: Kajetanowicz najszybszy na śniegu
"Wymarzony początek sezonu i fantastyczne uczucie prowadzić w klasyfikacji mistrzostw Polski już po pierwszym rajdzie" – powiedział szczęśliwy Kajetan Kajetanowicz. - "To był bardzo trudny rajd, tym bardziej, że był moim drugim startem w życiu po śniegu, więc zwycięstwo cieszy jeszcze mocniej. Panowały fantastyczne warunki, zapominamy też o tym, że przebiliśmy koło i straciliśmy prowadzenie w dniu. Jednak nie to jest ważne w tej chwili. Ważne, że wygraliśmy rajd. To był nieprawdopodobnie udany weekend i dostarczył nam mnóstwo frajdy. Daliśmy z siebie wszystko i byliśmy mocno skoncentrowani. Cały zespół spisał się doskonale w tych zimowych warunkach i bardzo dobrze przygotował dla nas samochód. Prowadzimy w mistrzostwach Polski i cieszę się, że zwycięstwo odnieśliśmy tutaj, w Gdańsku, na terenie siedziby tytularnego partnera naszego zespołu" - dodał kierowca Subaru Imprezy.

Kajetanowicz co prawda nie wygrał indywidualnych klasyfikacji w ciągu pierwszego i drugiego dnia, ale w ciągu całych zawodów pokazał najrówniejsze tempo i to właśnie on został zwycięzcą Rajdu Lotos Baltic Cup. Kajetanowicz i Baran wyprzedzili ostatecznie Michała Bębenka (Mitsubishi Lancer Evo X) o 36,7 s. Bębenek wygrał jednocześnie klasyfikację w niedzielę. W sobotę najszybszy był z kolei Michał Sołowow (Ford Fiesta S2000), który w śnieżnym rajdzie zajął trzecie miejsce, tracąc do Kajetanowicza 2 min i 13 s. Tuż za podium uplasował się Zbigniew Staniszewski (Mitsubishi Lancer). Piąty w klasyfikacji był Tomasz Kuchar (Mitsubishi Lancer). Wrocławianin pierwszego dnia miał szansę na walkę o podium, ale podobnie jak kilku innych kierowców został ukarany przez sędziów za skrócenie (drastyczne ścięcie jednego z zakrętów) karą czasową.

O zmiennym szczęściu może mówić natomiast Wojciech Chuchała z ekipy L-Subaru Poland Rally Team. 22-latek, dla którego start w Gdańsku był debiutem w Rajdowych Mistrzostwach Polski, zakończył rywalizację na dobrym, siódmym miejscu. Chuchała pilotowany przez Ryszarda Ciupkę nie ustrzegł się jednak kilku błędów. "Jechaliśmy dość ostrożnie i nie zawsze płynnie, ale było naprawdę dobrze. Mieliśmy też trochę przygód - na drugiej pętli bałem się, że znów złapałem kapcia. Czasy były w miarę przyzwoite, a samochód bardzo dobrze się spisywał. Widzimy zapas, specjalnie zwalniamy w wielu miejscach, gdzie nie czułem się jeszcze pewnie. Widać, że te straty czasowe nie są na tyle duże, aby nie dało się ich nadrobić. To mnie cieszy, bo na następnym rajdzie powinniśmy się już lepiej odnaleźć" – komentował Wojtek Chuchała.

Pierwszym liderem tegorocznego sezonu został Kajetan Kajetanowicz, który z Gdańska wywozi 39 punktów. O dwa oczka mniej ma Michał Bębenek, zaś Michał Sołowow zgromadził ich 31. Dalej jest Zbigniew Staniszewski - 23, Tomasz Kuchar - 20, Mariusz Stec - 18, Daniel Chwist - 11, Wojciech Chuchała - 9, Krzysztof Dul - 5, Mariusz Pawliński 3 i Jan Chmielewski 2, który jednocześnie tryumfował w rywalizacji Citroen Racing Trophy.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru Kajetan Kajetanowicz Rajd Lotos Baltic Cup

Podobne wiadomości:

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Genewa 2017 - Subaru Crosstrek zapowiedziany

Aktualności 2017-01-24

Subaru Forester – „boksuje” aż miło

auto motor i sport 0000-00-00

Na sezon 2011 Forester otrzymuje nowy silnik, nowe zestrojenie zawieszenia plus kosmetyczny lifting nadwozia i wnętrza.

Komentuj:

~robin 2011-02-24

"... Team powtórza ubiegłoroczny ..." ?? "... straciliśmy prowadzenie w dniu. Jednak ...". Czy ktoś czyta te teksty przed publikacją ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.