mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Niemiec już bez Polaków

Rajd Niemiec już bez Polaków

Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak, z powodu pechowego zdarzenia na 16 kilometrze pierwszego odcinka specjalnego OMV ADAC Rallye Deutschland – 10. rundy Mistrzostw Świata, musieli wycofać się z rajdu.

Rajd Niemiec już bez Polaków

Uszkodzenie samochodu nie pozwoliło na kontynuowanie walki. Dla Polaków był to czwarty w tym sezonie start na trasach Mistrzostw Świata i pierwszy na asfaltach.

"Żałuję że tak wcześnie odpadliśmy z rajdu, liczyłem na trzy dni zaciętej walki, ale niestety taki jest ten sport – raz się wygrywa innym razem nie. Przed nami jeszcze dwa starty w Mistrzostwach Świata i na pewno zamierzam tam walczyć o punkty w klasyfikacji FIA JRC." – powiedział Michał Kościuszko

"Rajd Niemiec okazał się dla nas bardzo niełaskawy. Pod koniec pierwszego odcinka specjalnego popełniliśmy drobny błąd, który kosztował nas wiele. Przyjechaliśmy tutaj, aby podjąć walkę z najlepszymi kierowcami aut Super 1600 na świecie. Oczywiście mogliśmy jechać wolniej nie podejmując zbytniego ryzyka, ale nie o to chodzi przecież w rajdach.” – powiedział Maciek Szczepaniak

Polska załoga Kościuszko i Szczepaniak, dotychczas zdobyła 6. punktów na trasach Mistrzostw Świata. W Rajdzie Finlandii finiszowała na trzecim miejscem na podium w klasyfikacji FIA JRC. Renault Clio przygotowywane jest przez czeską stajnię TRT.

Bezkonkurencyjny Groenholm, sukces Kościuszki (2007-08-06)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.