mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Nowej Zelandii tuż tuż

Rajd Nowej Zelandii tuż tuż

Za tydzień startuje dziesiąta runda Rajdowych Mistrzostw Świata, Rajd Nowej Zelandii. Znane są już nazwiska kierowców, którzy wezmą udział w tej imprezie.

Za tydzień startuje dziesiąta runda Rajdowych Mistrzostw Świata, Rajd Nowej Zelandii. Znane są już nazwiska kierowców, którzy wezmą udział w tej imprezie.

Łącznie na liście zgłoszeń znalazło się czternaście załóg fabrycznych, zabrakło wśród nich jednak zawodników reprezentujących barwy Skody, Armina Schwarza i Bruno Thiry. Prócz kierowców, którzy przez cały sezon jeżdżą w swych teamach fabrycznych, w Nowej Zelandii w fabrycznych samochodach zasiądą Toshihiro Arai z Glenem MacNeallem (subaru impreza WRC 2001) oraz Toni Gardemeister z Paavo Lukanderem (mitsubishi carisma GT).

W rajdzie pojadą tylko dwie załogi na prywatnych autach klasy WRC. Będą to Nowozelandczycy Possum Bourne i Craig Vincent na subaru imprezie WRC oraz Brytyjczycy Neil Wearden i Trevor Agnew (peugeot 206 WRC).

Na Nową Zelandie wybiera się czołówka grupy N Rajdowych Mistrzostw Świata. Wystartują między innymi Manfred Stohl, Gabriel Pozzo, Gustavo Trelles, Marcos Ligato i Stig Blostviq (wszyscy na N-grupowych mitsubishi lancerach evo VI).

Łącznie na liście zgłoszeń znalazło się 38 samochodów klasy A-8, aut klasy N-4 jest 27. Najwięcej załóg będzie startowało na mitsubishi (33) i na subaru (21).

Czołówka listy zgłoszeń do Rajdu Nowej Zelandii:

1 Gronholm - Rautiainen FIN peugeot 206 WRC

2. Auriol - Giraudet F peugeot 206 WRC

3. Sainz - Moya E ford focus RS WRC 01

4. C. McRae - Grist GB ford focus RS WRC 01

5. Burns - Reid GB subaru impreza WRC 2001

6. Solberg - Mills N/GB subaru impreza WRC 2001

7. Makinen - Mannisenmaki FIN mitsubishi lancer evo VI

8. Loix - Smeets B mitsubishi carisma GT

9. Eriksson - Parmander S hyndai accent WRC

10. A. McRae - Senior GB hyundai accent WRC

16. Rovanpera - Pietilainen FIN peugeot 206 WRC

17. Delecour - Grataloup F ford focus RS WRC 01

18. Arai - MacNeall J/AUS subaru impreza WRC 2001

19. Gardemeister - Lukander FIN mitsubishi carisma

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.