mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd ORLEN w miejsce Warszawskiego

Rajd ORLEN w miejsce Warszawskiego

Już we wrześniu mieszkańcy Płocka oraz fani motoryzacji z całej Polski będą mogli obserwować zmagania czołówki polskich kierowców rajdowych podczas Rajdu ORLEN, rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rajd ORLEN zastąpi rozgrywany od 33 lat Rajd Warszawski.

Rajd ORLEN w miejsce Warszawskiego

Rajd ORLEN zostanie rozegrany w dniach 21-23 września 2007 roku, zajmie więc miejsce zaplanowanego na ten termin Rajdu Warszawskiego. Baza Rajdu ORLEN, park serwisowy i prolog zostaną umiejscowione w Płocku, a trasa rajdu będzie przebiegała w promieniu 50 km wokół Płocka. Eliminacja będzie z pewnością największą i najbardziej prestiżową imprezą motoryzacyjną goszczącą w Płocku. Impreza zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż prawdopodobnie to właśnie na Rajdzie ORLEN rozstrzygnie się zacięta rywalizacja o tytuł rajdowego Mistrza Polski w sezonie 2007.

Dawid Piekarz, rzecznik prasowy PKN ORLEN: ,,O przeniesieniu Rajdu Warszawskiego do Płocka zadecydowała inicjatywa PKN ORLEN i szybka decyzja Urzędu Miasta Płock. Jesteśmy dumni, że tak ważna impreza zagości w tym roku w Płocku. Koncern doskonale pamięta, gdzie znajdują się korzenie firmy. Ponieważ od wielu lat aktywnie włączamy się w sponsoring rajdów, naturalnym jest, że chcieliśmy aby jedno z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych w Polsce odbyło się właśnie w Płocku.”

Magda Grodecka, rzecznik prasowy Prezydenta Płocka: ,,Od kilku lat miasto pracuje nad wypromowaniem marki Płocka, jako miejsca turystyki weekendowej. Organizujemy wiele wydarzeń o charakterze kulturalno-rozrywkowym, aby zachęcić gości z kraju i zagranicy do odwiedzenia naszego miasta. Myśleliśmy także o rozszerzeniu oferty o ciekawą imprezę sportową, która podniesie atrakcyjność Płocka i poszerzy krąg zainteresowanych przyjazdem do nas. Rajd Orlen ma ogromne szanse, aby stać się taką imprezą dla miasta."

Przygotowania do Rajdu ORLEN rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku. Koordynuje je Automobilklub Polski we współpracy z Automobilklubem Ziemi Płockiej. Po wielu miesiącach zaawansowanych prac została opracowana trasa rajdu. Znane są także lokalizacje parku serwisowego (teren Politechniki Warszawskiej przy ul. Łukaszewicza) i prologu. Bardzo widowiskowo zapowiada się zwłaszcza prolog rajdu, który zostanie rozegrany na ulicy Mostowej- krętej, stromej jezdni łączącej płockie Stare Miasto z nadbrzeżem wiślanym. Odcinek specjalny na ul. Mostowej ma szansę stać się równie kultowy wśród kibiców jak warszawskie Kryterium Karowa.

Organizatorzy  przygotowują obecnie książkę drogową Rajdu ORLEN i szczegółowe mapy odcinków specjalnych. Podkreślają dużą przychylność i doskonałą współpracę ze wszystkimi instytucjami lokalnymi, których pomoc jest niezbędna podczas organizacji tak dużej imprezy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.