mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Polski: Bębenek górą!

Rajd Polski: Bębenek górą!

Michał Bębenek dowiózł wczoraj do mety ORLEN Platinum 65. Rajdu Polski swój bezapelacyjny, największy sukces w karierze. Kierowca Mitsubishi Lancera, który prowadził praktycznie od samego początku imprezy, na sześciu odcinkach specjalnych drugiego etapu potwierdził swoją wysoką formę i z przewagą ponad 43 s. nad Bryanem Bouffier wygrał czwartą eliminację Mistrzostw Polski.

Rajd Polski: Bębenek górą!
"Wygraną dedykuję nieobecnemu już z nami Januszowi Kuligowi" - powiedział na mecie Bębenek. "To dzięki niemu jestem tu gdzie jestem i mogę z ogromną radością cieszyć się ze zwycięstwa. Praktycznie przez cały rajd nie popełniliśmy żadnych błędów. Nasz samochód spisywał się świetnie i chyba wreszcie mamy odpowiedni pakiet do walki o czołowe lokaty. Począwszy od kierowcy, pilota, samochodu, a kończąc na doskonałym zespole" - zakończył zwycięzca rajdu.

Michał Bęnek na mecie okazał się o ponad 43 s. szybszy od broniącego tytułu Mistrza Polski Bryana Bouffier. Francuz prowadzący Peugeota 207 S2000 już przed ostatnią petlą rajdu pryznał, że rywal jest poza jego zasięgiem. Drugie miejsce w generalnej klasyfikacji oznacza oczywiście utrzymanie prowadzenia w punktacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski z łączną liczbą 30 punktów.

Na podium stanie również Michał Sołowow. Zawodnik jadący - podobnie jak Bryan Bouffier - Peugeotem 207 S2000, wygrał przy okazji rywalizację kierowców walczących o punkty mistrzostw Europy i w klasyfikacji tej serii awansował na drugie miejsce w klasyfikacji Starego Kontynentu.

Drugi dzień rajdu to także świetna jazda Zbigniewa Staniszewskiego. Lokalny kierowca z Olsztyna na Mitsubishi Lancer wygrał w niedzielę aż trzy próby i w ostatecznym rozrachunku zajął czwarte miejsce. Na kolejnych punktowanych miejscach rajd ukończyli Kajetan Kajetanowicz, który tym samym umocnił się na pozycji wice-lidera krajowego czempionatu, Szwed Patrik Flodin startujący gościnnie w Mikołajkach za kontuzjowanego Leszka Kuzaja w Subaru Impreza N14, Tomasz Czopik oraz Paweł Dytko.

Także podczas drugiego etapu z walki odpadł zajmujący dotąd trzecie miejsce w rajdzie Michał Kościuszko. Jego Peugeot 207 S2000 wypadł z drogi i przewrócił się na dach. Załodze nic się nie stało, jednak nie powróciła do rywalizacji.

Podsumowując to wszystko co działo się na szutrowych, mazurskich odcinkach można śmiało stwierdzić, że jeśli chodzi o sam rajd to organizacyjnie jesteśmy przygotowani na rundę Mistrzostw Świata WRC. Tego samego nie można powiedzieć o infrastrukturze drogowej i gastronomicznej.

Klasyfikacja generalna ORLEN Platinum 65. Rajdu Polski:

01 Bębenek M./Bębenek G.

 Mitsubishi Lancer  2:35:31.6
02 Bouffier B./Panseri X.  Peugeot 207 S2000
 +43.3
03 Sołowow M./Baran M.  Peugeot 207 S2000
 +1:01.2
04 Staniszewski Z./Boba B.  Mitsubishi Lancer  +1:57.7
05 Kajetanowicz K./Wisławski M.
 Mitsubishi Lancer
 +2:12.6
06 Flodin P./Bergsten G.
 Subaru Impreza +3:13.8
07 Czopik T./Wroński Ł.  Mitsubishi Lancer
 +3:22.4
08 Dytko P./Dytko T.  Mitsubishi Lancer
 +3:26.9
Tematy w artykule: Rajd Polski RSMP

Podobne wiadomości:

71. LOTOS Rajd Polski dla Ogiera

71. LOTOS Rajd Polski dla Ogiera

Aktualności 2014-06-30

Skoda powraca na mazurskie szutry

Skoda powraca na mazurskie szutry

Aktualności 2016-06-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.