mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Polski: Bębenek liderem po I etapie

Rajd Polski: Bębenek liderem po I etapie

Michał Bębenek jest po sześciu odcinkach specjalnych liderem ORLEN Platinum 65. Rajdu Polski. Kierowca Mitsubishi Lancera wyprzedza o niespełna 19 sekund francuskiego mistrza Polski, Bryana Bouffier na Peugeocie.

Rajd Polski: Bębenek liderem po I etapie
Po pierwszej pętli składającej się z trzech odcinków, które padły łupem Michała Bębenka drugą pętlę rozpoczął powtórny przejazd OS Grabówka. Tym razem do głosu doszedł Bryan Bouffier i zmniejszył swoją stratę do lidera. Drugi czas na odcinku zanotował odrabiający straty Michał Kościuszko, dzięki czemu awansował na piątą pozycję w rajdzie. Michał Bębenek nieco zwolnił w porównaniu z poprzednim przejazdem tego odcinka i dojechał tuż przed Michałem Sołowowem.

Następnie zawodnicy pokonali ponad 28-kilometrową próbę Gawliki. Tam najszybszy był Michał Kościuszko, awansując na trzecie miejsce w rajdzie. Michał Bębenek był nieco wolniejszy, ale nadal prowadził w rajdzie. Z ogromnymi problemami borykał się Krzysztof Hołowczyc, który na trasie OS6 jechał wolniej i blokował kolejnych zawodników. W końcu został wyprzedzony przez Sołowowa, który prawdopodobnie przez tę sytuację dojechał z ponad minutową stratą do lidera i spadł na czwarte miejsce w generalce. Okazało się, że Peugeot 207 S2000 Krzysztofa Hołowczyca  miał uszkodzony dyferencjał i stracił ponad 5 minut oraz realne szanse na dobry wynik w rajdzie.

OS 7 to blisko 30 kilometrów szybkiego szutru na którym znów doskonałą dyspozycję pokazał Michał Kościuszko, który nieznacznie wyprzedził walczących o prowadzenie w rajdzie Bębenka i Bouffier. Ta dwójka pojechała w bardzo zbliżonym tempie i w klasyfikacji generalnej Francuz traci do polskiego kierowcy ponad 18 sekund.

Sobotnią rywalizację skończy Super OS, zlokalizowany tuż obok parku serwisowego w Mikołajkach.
Tematy w artykule: Rajd Polski RSMP

Podobne wiadomości:

Skoda powraca na mazurskie szutry

Skoda powraca na mazurskie szutry

Aktualności 2016-06-30

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Wygląda na to, że afera Dieselgate nie zaszkodziła Volkswagenowi. Niemiecki koncern zajął pierwsze miejsce pod względem globalnej sprzedaży samochodów w 2016 roku, wyprzedzając największego konkurenta - Toyotę.
Nowy Citroen C3 Nowy Citroen C3