mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Polski: Bębenek liderem po I etapie

Rajd Polski: Bębenek liderem po I etapie

Michał Bębenek jest po sześciu odcinkach specjalnych liderem ORLEN Platinum 65. Rajdu Polski. Kierowca Mitsubishi Lancera wyprzedza o niespełna 19 sekund francuskiego mistrza Polski, Bryana Bouffier na Peugeocie.

Rajd Polski: Bębenek liderem po I etapie
Po pierwszej pętli składającej się z trzech odcinków, które padły łupem Michała Bębenka drugą pętlę rozpoczął powtórny przejazd OS Grabówka. Tym razem do głosu doszedł Bryan Bouffier i zmniejszył swoją stratę do lidera. Drugi czas na odcinku zanotował odrabiający straty Michał Kościuszko, dzięki czemu awansował na piątą pozycję w rajdzie. Michał Bębenek nieco zwolnił w porównaniu z poprzednim przejazdem tego odcinka i dojechał tuż przed Michałem Sołowowem.

Następnie zawodnicy pokonali ponad 28-kilometrową próbę Gawliki. Tam najszybszy był Michał Kościuszko, awansując na trzecie miejsce w rajdzie. Michał Bębenek był nieco wolniejszy, ale nadal prowadził w rajdzie. Z ogromnymi problemami borykał się Krzysztof Hołowczyc, który na trasie OS6 jechał wolniej i blokował kolejnych zawodników. W końcu został wyprzedzony przez Sołowowa, który prawdopodobnie przez tę sytuację dojechał z ponad minutową stratą do lidera i spadł na czwarte miejsce w generalce. Okazało się, że Peugeot 207 S2000 Krzysztofa Hołowczyca  miał uszkodzony dyferencjał i stracił ponad 5 minut oraz realne szanse na dobry wynik w rajdzie.

OS 7 to blisko 30 kilometrów szybkiego szutru na którym znów doskonałą dyspozycję pokazał Michał Kościuszko, który nieznacznie wyprzedził walczących o prowadzenie w rajdzie Bębenka i Bouffier. Ta dwójka pojechała w bardzo zbliżonym tempie i w klasyfikacji generalnej Francuz traci do polskiego kierowcy ponad 18 sekund.

Sobotnią rywalizację skończy Super OS, zlokalizowany tuż obok parku serwisowego w Mikołajkach.
Tematy w artykule: Rajd Polski RSMP

Podobne wiadomości:

Hyundai Motorsport - jak 5 osób rozkręciło zespół rajdowy

Hyundai Motorsport - jak 5 osób rozkręciło...

Aktualności 2015-07-01

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross