mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Polski: Kwalifikacje dla Kubicy

Rajd Polski: Kwalifikacje dla Kubicy

Stało się to, czego oczekiwali licznie zgromadzeni kibice na trybunach toru w Mikołajkach. Robert Kubica okazał się najszybszy podczas odcinka kwalifikacyjnego, przed 70. LOTOS Rajdem Polski. Mimo prawa wyboru pierwszej pozycji startowej zdecydował, że na odcinki specjalne wyjedzie dopiero jako czwarty.

Rajd Polski: Kwalifikacje dla Kubicy
Mimo nienajlepszej pogody, na torze w pobliżu parku serwisowego zebrały się tłumy kibiców. Zaledwie 0,4 s wolniej od Kubicy, lidera mistrzostw świata WRC 2, trasę liczącej 2,5 km próby przejechali Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak (Ford Fiesta R5). Trzecią lokatę zajęli trzykrotni mistrzowie Polski Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Peugeot 207 S2000).

O godz. 20.00 w centrum Mikołajek rozpoczęla się uroczysta ceremonia startu LOTOS 70. Rajdu Polski, podczas której 13 zawodników z priorytetem FIA lub ERC będzie dokonywało wyboru pozycji startowych do jutrzejszych odcinków specjalnych. Zgodnie z wynikami odcinka kwalifikacyjnego, jako pierwszy wyboru dokonał Robert Kubica.

To lider Rajdowych Mistrzostw Europy, Jan Kopecky (Skoda Fabia S2000) jako pierwszy pojawi się na trasie sobotnich odcinków specjalnych. Tuż za czeskim zawodnikiem na oesy wjedzie drugi podczas odcinka kwalifikacyjnego Michał Kościuszko (Ford Fiesta R5). Za kierowcą z Krakowa wystartuje trzykrotny mistrz Polski, Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000)

Zwycięzca odcinka kwalifikacyjnego, Robert Kubica (Citroen DS3 RRC) jako pierwszy miał prawo wyboru pozycji startowej do sobotniego etapu. Krakowianin wraz Maciejem Baranem wyjadą na trasę jako czwarta załoga.

Pierwszy etap LOTOS 70. Rajdu Polski rozpoczyna się w sobotni poranek. Rywalizację zainauguruje odcinek Tałty, który rozpocznie się o godz. 8:48. Zgodnie z decyzją organizatora próba ta pierwotnie miała liczyć 14,54 km, ale została skrócona o 6,15. Podobnie jest z drugim w harmonogramie odcinkiem Baranowo, który został skrócony o 5,4 km. W sobotę zawodnicy startujący w LOTOS 70. Rajdzie Polski pokonają w trybie sportowym siedem prób.

Kolejność startowa do pierwszego etapu 70. Rajdu Polski (czołówka)
01. Jan Kopecky/Pavel Dresler
02. Michał Kościuszko/Maciej Szczepaniak
03. Bryan Bouffier/Xavier Panseri
04. Robert Kubica/Maciej Baran
05. Krzysztof Hołowczyc/Łukasz Kurzeja
06. Craig Breen/Lara Vanneste
07. Jermi Ancian/Gilels de Turckheim
08. Michał Sołowow/Sebastian Rozwadowski
09. Martin Kangur/Andres Ots
10.  Kajetan Kajetanowicz/Jarosław Baran
11.  Yagiz Avci/Bahadir Gucenmez
12.  Dominykas Butvilas/Renatas Vaitkevicius
13. Toshihiro Arai/Anthony Mcloughlin

Komentarze po odcinku kwalifikacyjnym:

Robert Kubica: - To tylko kwalifikacje. Prawdziwa walka rozpoczyna się dopiero jutro. Czeka nas bardzo trudny rajd. -

Jan Kopecky: - To był dopiero początek rajdu. Podczas zapoznania z trasą warunki były bardzo trudne. Nie możemy się doczekać jutrzejszego etapu. Jestem zaskoczony jak wielu kibiców zebrało się na Torze Mikołajki. –

Michał Kościuszko: - Starałem się jechać bardzo płynnie bez zbędnych poślizgów co pewnie nie podobało się kibicom. Najważniejsze, że czas był dobry. -

Podobne wiadomości:

Rajd Niemiec 2013: Życiówka Kubicy,...

auto motor i sport 0000-00-00

Robert Kubica zajął 5. miejsce w generalce 9. rundy WRC. Jest już liderem stawki WRC2. Michał Kościuszko musiał wycofać się z zawodów

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.