mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Polski: Mocna obsada, ostra walka o punkty

Rajd Polski: Mocna obsada, ostra walka o punkty

Na liście zgłoszeń do rozpoczynającego się 6 czerwca 65. Rajdu Polski, czwartej eliminacji mistrzostw Europy znajduje się 57 załóg. Do Mikołajek przyjedzie ośmiu kierowców z listy priorytetowej FIA B.

Rajd Polski: Mocna obsada, ostra walka o punkty
Tegoroczny rajd będzie także czwartą eliminacją mistrzostw Polski. Po trzech dotychczas rozegranych imprezach liderem klasyfikacji generalnej MP jest broniący tytułu Francuz Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000).

W Mikołajkach najwyżej sklasyfikowanym spośród kierowców startujących w Rajdowych Mistrzostwach Europy będzie Corrado Fontana. Włoch, który pojedzie Mitsubishi Lancerem Evo IX, ma 11 punktów straty do Rossettiego i  szanse na objęcie prowadzenia w generalnej punktacji ERC. Co prawda większość kierowców uważa, że samochody S2000 są murowanymi faworytami do zwycięstwa w Orlen Platinum 65. Rajdzie Polski, ale Fontany bez wątpienia nie wolno przedwcześnie skreślać z listy faworytów.

Warto wspomnieć także o Szwedzie, Patriku Flodinie. Skandynawski kierowca wprawdzie nie startuje w Mistrzostwach Europy, a w ORLEN Platinum 65. Rajdzie Polski pojedzie w zastępstwie kontuzjowanego Leszka Kuzaja, ale na mazurskich szutrach kierowca Subaru Poland Rally Team może być "czarnym koniem". Mechanicznym...

Obok Fontany i Flodina w Rajdzie Polski planują wystartować Włoch Luca Betti (Mitsubishi Lancer), Turek Volkan Isik (Fiat Grande Punto S2000), Bułgar Krum Donczew, a także wicelider MP Kajetan Kajetanowicz (Mitsubishi Lancer).

Trasa rajdu ma 734 km długości w tym 14 odcinków specjalnych liczących 275,2 km. Rajd rozpocznie się w piątek 6 czerwca przejazdem superoesu w Mikołajkach, który specjalnie został tam zbudowany. Super odcinek o długości 2,4 km powstał w rejonie hotelu w Mikołajkach, gdzie będzie się znajdowała baza rajdu i park serwisowy.

Drugiego i trzeciego dnia rajdu załogi będą miały do przejechania po sześć odcinków specjalnych, w sobotę po raz drugi będą rywalizowali na trasie superoesu. Pierwsza załoga na mecie w Mikołajkach spodziewana jest w niedzielę 8 czerwca około godziny 15.00.

Wśród kierowców z listy priorytetowej FIA B jest dwóch Polaków - Krzysztof Hołowczyc i Michał Kościuszko (obaj pojadą samochodami Peugeot 207 S2000).

"Jestem przekonany, że tegoroczny Rajd Polski będzie wyjątkową, niezapomnianą przygodą dla wszystkich kibiców. Mój Peugeot 207 S2000, w najnowszej dostępnej specyfikacji, będzie z pewnością świetnie przygotowany przez specjalistów z Kronos. Nie mogę się już doczekać, kiedy stanę na starcie do pierwszego odcinka. To najważniejsza impreza samochodowa w Polsce i zarazem mój ulubiony rajd. To właśnie tutaj co roku spotykam się z moimi wiernymi kibicami i mam nadzieję, że znowu dostarczę im wielu emocji i radości. Postaram się przy okazji połączyć skuteczność z widowiskiem, by jadąc efektownymi poślizgami, dostarczyć fanom masę emocji, bo oni kochają to najbardziej. Nie ukrywam, że interesuje mnie wyłącznie miejsce na podium, najchętniej to najwyższe.” – mówi Krzysztof Hołowczyc.

Orlen Platinum 65. Rajd Polski będzie dla organizatorów ważnym sprawdzianem przed imprezą przyszłoroczną, gdy zaplanowany od 26 do 29 czerwca rajd będzie jedną z dwunastu eliminacji mistrzostw świata.
Tematy w artykule: Rajd Polski RSMP

Podobne wiadomości:

Bogata historia polskiej rundy WRC

Bogata historia polskiej rundy WRC

Aktualności 2014-06-25

Skoda powraca na mazurskie szutry

Skoda powraca na mazurskie szutry

Aktualności 2016-06-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.