mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Polski: Mocna obsada, ostra walka o punkty

Rajd Polski: Mocna obsada, ostra walka o punkty

Na liście zgłoszeń do rozpoczynającego się 6 czerwca 65. Rajdu Polski, czwartej eliminacji mistrzostw Europy znajduje się 57 załóg. Do Mikołajek przyjedzie ośmiu kierowców z listy priorytetowej FIA B.

Rajd Polski: Mocna obsada, ostra walka o punkty
Tegoroczny rajd będzie także czwartą eliminacją mistrzostw Polski. Po trzech dotychczas rozegranych imprezach liderem klasyfikacji generalnej MP jest broniący tytułu Francuz Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000).

W Mikołajkach najwyżej sklasyfikowanym spośród kierowców startujących w Rajdowych Mistrzostwach Europy będzie Corrado Fontana. Włoch, który pojedzie Mitsubishi Lancerem Evo IX, ma 11 punktów straty do Rossettiego i  szanse na objęcie prowadzenia w generalnej punktacji ERC. Co prawda większość kierowców uważa, że samochody S2000 są murowanymi faworytami do zwycięstwa w Orlen Platinum 65. Rajdzie Polski, ale Fontany bez wątpienia nie wolno przedwcześnie skreślać z listy faworytów.

Warto wspomnieć także o Szwedzie, Patriku Flodinie. Skandynawski kierowca wprawdzie nie startuje w Mistrzostwach Europy, a w ORLEN Platinum 65. Rajdzie Polski pojedzie w zastępstwie kontuzjowanego Leszka Kuzaja, ale na mazurskich szutrach kierowca Subaru Poland Rally Team może być "czarnym koniem". Mechanicznym...

Obok Fontany i Flodina w Rajdzie Polski planują wystartować Włoch Luca Betti (Mitsubishi Lancer), Turek Volkan Isik (Fiat Grande Punto S2000), Bułgar Krum Donczew, a także wicelider MP Kajetan Kajetanowicz (Mitsubishi Lancer).

Trasa rajdu ma 734 km długości w tym 14 odcinków specjalnych liczących 275,2 km. Rajd rozpocznie się w piątek 6 czerwca przejazdem superoesu w Mikołajkach, który specjalnie został tam zbudowany. Super odcinek o długości 2,4 km powstał w rejonie hotelu w Mikołajkach, gdzie będzie się znajdowała baza rajdu i park serwisowy.

Drugiego i trzeciego dnia rajdu załogi będą miały do przejechania po sześć odcinków specjalnych, w sobotę po raz drugi będą rywalizowali na trasie superoesu. Pierwsza załoga na mecie w Mikołajkach spodziewana jest w niedzielę 8 czerwca około godziny 15.00.

Wśród kierowców z listy priorytetowej FIA B jest dwóch Polaków - Krzysztof Hołowczyc i Michał Kościuszko (obaj pojadą samochodami Peugeot 207 S2000).

"Jestem przekonany, że tegoroczny Rajd Polski będzie wyjątkową, niezapomnianą przygodą dla wszystkich kibiców. Mój Peugeot 207 S2000, w najnowszej dostępnej specyfikacji, będzie z pewnością świetnie przygotowany przez specjalistów z Kronos. Nie mogę się już doczekać, kiedy stanę na starcie do pierwszego odcinka. To najważniejsza impreza samochodowa w Polsce i zarazem mój ulubiony rajd. To właśnie tutaj co roku spotykam się z moimi wiernymi kibicami i mam nadzieję, że znowu dostarczę im wielu emocji i radości. Postaram się przy okazji połączyć skuteczność z widowiskiem, by jadąc efektownymi poślizgami, dostarczyć fanom masę emocji, bo oni kochają to najbardziej. Nie ukrywam, że interesuje mnie wyłącznie miejsce na podium, najchętniej to najwyższe.” – mówi Krzysztof Hołowczyc.

Orlen Platinum 65. Rajd Polski będzie dla organizatorów ważnym sprawdzianem przed imprezą przyszłoroczną, gdy zaplanowany od 26 do 29 czerwca rajd będzie jedną z dwunastu eliminacji mistrzostw świata.
Tematy w artykule: Rajd Polski RSMP

Podobne wiadomości:

Bogata historia polskiej rundy WRC

Bogata historia polskiej rundy WRC

Aktualności 2014-06-25

Skoda powraca na mazurskie szutry

Skoda powraca na mazurskie szutry

Aktualności 2016-06-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.