mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Polski: Nowe punkty kibica

Rajd Polski: Nowe punkty kibica

Trasa tegorocznej edycji Rajdu Polski różni się nieco od ubiegłorocznej. Wszystko za sprawą dopasowania do wymogów rajdowych mistrzostw Europy i Polski, bo właśnie do tych rozgrywek impreza jest w tym roku zaliczana. W wyniku zmian trasa uległa skróceniu, ale pojawiły się na niej nowe odcinki, a co za tym idzie nowe niezwykle widowiskowe punkty obserwacyjne, dostępne dla kibiców.

Rajd Polski: Nowe punkty kibica
Wszystkie miejsca wskazane jako punkty kibica będą oczywiście doskonale przygotowane do przyjęcia miłośników rajdowych emocji. Cztery z nich, zupełnie nowe na mapie Rajdu Polski chcemy teraz przybliżyć.

Pierwszy znajduje się już na pierwszym sobotnim odcinku specjalnym, czyli próbie Jagodne. Cztery kilometry przed metą oesu znajduje się widowiskowy, szybki prawy zakręt, po którym szeroka do tej pory droga przechodzi w zdecydowanie weższą. Z punktu kibica, zlokalizowanego na wzniesieniu, widać jeszcze kolejny lewy zakręt, po którym kierowcy wracają na szerszą drogę. Dojazd do tego punktu prowadzi od strony Rydzewa, przez miejscowość Kleszczewo.

Kolejny odcinek, Syba, to miejsce być może znane najwierniejszym kibicom Rajdu Polski, ale jechane w tym roku w odwrotnym kierunku. Trzy kilometry od startu zawodnicy pokonają szybki prawy łuk, po którym szybko będą musieli wyhamować do lewego nawrotu. Punkt znajduje się w miejscowości Orzechowo, a dotrzeć do niego można od strony Starych Juch.

W niedzielę mamy do zapronowania kolejne dwa ciekawe miejsca. Już na pierwszym odcinku Ławki pojawi się miejsce typowane przez wielu specjalistów jako następca słynnego punktu Upałty. Kierowcy po przejechaniu przez mostek nad Kanałem Mioduńskim pokonają najpierw dwa prawe a potem lewy zakręt prowadzący do lewego nawrotu. A wszystko doskonale widoczne z przygotowanego dla kibiców wzniesienia. Zaletą tego punktu jest niewielka odległość od Mikołajek, czyli bazy rajdu. Miejsce znajduje się w połowie odcinka, w miejscowości Zielony Gaj. Dojazd z drogi 642 Mikołajki – Ryn.

I na koniec naszych propozycji ostatni odcinek w niedzielnej pętli, czyli próba Kruklanki. Tutaj, 5 kilometrów przed metą na przestrzeni kilkudziesięciu metrów będzie można obserwować dwukrotną zmianę nawierzchni. Najpierw kierowcy pokonają ciasny, lewy zakręt wjeżdżając z szutru na asfalt, by 50 metrów dalej wejść w ciasny prawy zakręt wracając na nawierzchnię szutrową. Punkt ten znajduje się w miejscowości Możdżany. Dojazd przez Kruklanki.

Mamy nadzieję, że zarówno opisane przez nas miejsca, jak również pozostałe punkty przygotowane w tym roku dla kibiców, dostarczą nie lada emocji. Już wkrótce dostępny będzie oficjalny program rajdu, gdzie znajdą się dokładne opisy wraz ze zdjęciami wszystkich punktów kibica 67 Rajdu Polski. Opisy zostaną również uzupełnione o współrzędne GPS wyselekcjonowanych miejsc.
Tematy w artykule: Rajd Polski

Podobne wiadomości:

Bogata historia polskiej rundy WRC

Bogata historia polskiej rundy WRC

Aktualności 2014-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.