mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Polski: Pojadą na miękkich Scorpionach

Rajd Polski: Pojadą na miękkich Scorpionach

Mazurskie szutry to dość specyficzny rodzaj luźnej nawierzchni. Pirelli - wyłączny dostawca opon dla serii WRC - przywiezie do Mikołajek specjalne opony o nazwie Scorpion.

Rajd Polski: Pojadą na miękkich Scorpionach

W dniach 26-28 czerwca 2009 roku w Mikołajkach w ramach Rajdu Polski zostanie rozegrana ósma runda Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC). Będzie to nowe wyzwanie zarówno dla załóg jak i kierowców. Ósma runda WRC zapowiada się, jako jedna z najciekawszych w tym sezonie. Nowy rajd w kalendarzu WRC, to nowość pod względem charakterystyki terenu i nawierzchni na odcinkach specjalnych.

 

 

Z myślą o polskich trasach Pirelli przygotowało miękką mieszankę opon Scorpion, aby zagwarantować kierowcom wysokie osiągi i bezpieczeństwo na miękkim i błotnistym terenie. - „Wygląda na to, że będzie to runda, który mocno zapadnie w pamięci jej uczestników. Odcinki specjalne Rajdu Polski będą dość piaszczyste, a nawierzchnia będzie ulegać zmianie po przejeździe każdego z samochodów. Jednym z decydujących czynników rajdu będzie kolejność startu. Z niecierpliwością czekamy na to, kto najlepiej przystosuje się do nowych warunków, w pełni wykorzysta możliwości miękkich opon Scorpion i osiągnie najlepszy wynik” – powiedział, Mario Isola, Manager Rajdowy Pirelli.

Komponenty zastosowane w oponach Scorpion WRC, charakteryzują się innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie odporności. Pirelli Scorpion WRC zostały zaprojektowane w technologii „run flat”, która redukuje ryzyko przebicia do minimum, i pozwala na ukończenie odcinka bez straty cennych sekund na wymianę opony. Zastosowanie tej technologii pozwala na zminimalizowanie strat czasowych załóg i uszkodzeń mechanicznych nadwozia.


Podobne wiadomości:

Dzisiaj rusza Rajd Polski!

auto motor i sport 0000-00-00

Skoda powraca na mazurskie szutry

Skoda powraca na mazurskie szutry

Aktualności 2016-06-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.