mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Polski: Pojadą na miękkich Scorpionach

Rajd Polski: Pojadą na miękkich Scorpionach

Mazurskie szutry to dość specyficzny rodzaj luźnej nawierzchni. Pirelli - wyłączny dostawca opon dla serii WRC - przywiezie do Mikołajek specjalne opony o nazwie Scorpion.

Rajd Polski: Pojadą na miękkich Scorpionach

W dniach 26-28 czerwca 2009 roku w Mikołajkach w ramach Rajdu Polski zostanie rozegrana ósma runda Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC). Będzie to nowe wyzwanie zarówno dla załóg jak i kierowców. Ósma runda WRC zapowiada się, jako jedna z najciekawszych w tym sezonie. Nowy rajd w kalendarzu WRC, to nowość pod względem charakterystyki terenu i nawierzchni na odcinkach specjalnych.

 

 

Z myślą o polskich trasach Pirelli przygotowało miękką mieszankę opon Scorpion, aby zagwarantować kierowcom wysokie osiągi i bezpieczeństwo na miękkim i błotnistym terenie. - „Wygląda na to, że będzie to runda, który mocno zapadnie w pamięci jej uczestników. Odcinki specjalne Rajdu Polski będą dość piaszczyste, a nawierzchnia będzie ulegać zmianie po przejeździe każdego z samochodów. Jednym z decydujących czynników rajdu będzie kolejność startu. Z niecierpliwością czekamy na to, kto najlepiej przystosuje się do nowych warunków, w pełni wykorzysta możliwości miękkich opon Scorpion i osiągnie najlepszy wynik” – powiedział, Mario Isola, Manager Rajdowy Pirelli.

Komponenty zastosowane w oponach Scorpion WRC, charakteryzują się innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie odporności. Pirelli Scorpion WRC zostały zaprojektowane w technologii „run flat”, która redukuje ryzyko przebicia do minimum, i pozwala na ukończenie odcinka bez straty cennych sekund na wymianę opony. Zastosowanie tej technologii pozwala na zminimalizowanie strat czasowych załóg i uszkodzeń mechanicznych nadwozia.


Podobne wiadomości:

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów autonomicznych

Goodyear przedstawia oponę dla samochodów...

Technika 2016-03-15

Pirelli w "Brazylli"

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?