mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Polski czeka na Loeba i spółkę

Rajd Polski czeka na Loeba i spółkę

Ostatni weekend czerwca tego roku będzie jedną z najważniejszych dat w kalendarzu nie tylko dla miłośników sportów motorowych w Polsce. To właśnie wtedy na malowniczych trasach wokół Mikołajek pojawi się cała światowa czołówka, aby rywalizować o zwycięstwo i punkty do klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Świata FIA. 66. Rajd Polski będzie bowiem ósmą odsłoną tegorocznego cyklu.

Rajd Polski czeka na Loeba i spółkę

Rywalizacja rozpocznie się od widowiskowego prologu w Mikołajkach w dn. 25 czerwca (czwartek) w godzinach wieczornych. Ostatnią jej odsłoną będzie superoes na torze w pobliżu bazy rajdu i parku serwisowego – odbędzie się w niedzielne popołudnie 28 czerwca. Trzydniową rywalizację podzielono na 18 odcinków specjalnych o łącznej długości 352 km. Trasa całego rajdu liczy 1040 km, co sprawia, że „Polski” jest jedną z najbardziej kompaktowych rund mistrzostw świata.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 21 stycznia w Centrum Olimpijskim w Warszawie, przedstawiono podstawowe informacje dotczące tegorocznej edycji Rajdu Polski. Gośćmi specjalnymi spotkania byli szef PKOl Piotr Nurowski oraz sekretarz stanu ministerstwa sportu Adam Giersz.

– "Rajd Polski to największa w tym roku impreza sportowa w naszym kraju. W czerwcu Polska będzie dzięki naszemu rajdowi na ustach kibiców na całym świecie" – powiedział Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego (PZM). – "Nasze starania zakończyły się sukcesem. Bardzo dobra organizacja i wieloletnie zaangażowanie setek działaczy Polskiego Związku Motorowego zostały docenione przez Międzynarodową Federację Samochodową i spowodowały, że marzenia zawodnikówi kibiców stały się faktem – mamy w Polsce Rajdowe Mistrzostwa Świata."

Jak podkreślił Andrzej Witkowski, Rajd Polski to nie jest jednorazowa impreza. –" Przygotowanie kolejnej edycji rajdu rozpoczyna się natychmiast po zakończeniu poprzedniej. Takie są wymogi organizacyjne wielkiego wydarzenia sportowego, które gromadzi dziesiątki tysięcy kibiców wokół odcinków specjalnych" – powiedział prezes PZM. – "Nie jesteśmy sami w naszych działaniach. Mamy niezawodnych partnerów i sponsorów, również dzięki nim Rajd Polski znalazł się w elitarnym gronie dwunastu rajdów światowego serialu. Nie mam wątpliwości, że rywalizacja najlepszych kierowców świata będzie stała na bardzo wysokim poziomie i dostarczy wielu emocji. Mam nadzieję, że do walki o czołowe lokaty włączą się także nasi reprezentanci. Kibiców, nie tylko sportów samochodowych, już dziś zapraszam na ORLEN Platinum 66. Rajd Polski."

– "Mamy bardzo ciekawe, szybkie, ale także techniczne odcinki specjalne, nieznane zawodnikom startującym w mistrzostwach świata. Ich wielki walor to również lokalizacja, bowiem przebiegają w jednym z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych regionów naszego kraju. Od pierwszej edycji Rajdu Polski rozgrywanego na Pojezierzu Warmińsko-Mazurskim zmieniamy trasę, dodając nowe fragmenty prób sportowych, a nawet całe oesy" – powiedział Tomasz Bartoś, dyrektor ORLEN PLatinum 66. Rajdu Polski.

– "W najbardziej newralgicznych miejscach sukcesywnie utwardzamy nawierzchnię. Podobnie jest w tym roku. Wielkiego wsparcia w naszych działaniach udzielają nam miejscowe władze, korzystamy także z nieocenionej pomocy policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, PCK oraz WOPR. Rajd to wielkie przedsięwzięcie logistyczne i pracują przy nim najlepsi organizatorzy z automobilklubów i klubów całego kraju. Rajd Polski jest „polski” nie tylko z nazwy" – dodał.

Tematy w artykule: Rajd Polski

Podobne wiadomości:

Rajd Polski 2009 – pierwsze szczegóły

auto motor i sport 0000-00-00

Hyundai Motorsport - jak 5 osób rozkręciło zespół rajdowy

Hyundai Motorsport - jak 5 osób rozkręciło...

Aktualności 2015-07-01

Komentuj:

~??? 2009-01-23

sssssssssssuuuuuuuuupppppppppeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrr wreszcie cos sie dzieje w tym naszym fajnym kraju

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.