mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Polski nie będzie rundą WRC

Rajd Polski nie będzie rundą WRC

Mimo przychylnych opinii w ubiegłym roku Rajd Polski nie został uwzględnionyw przyszłorocznym kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata - WRC. Na liście znalazło się łącznie 13 eliminacji.

Rajd Polski nie będzie rundą WRC
Rada Światowa FIA ustaliła, że od 2011 roku zmieni się regulamin obowiązujący w WRC. Nie będzie jednego, wyłącznego dostawcy opon, stąd zakończony zostanie monopol firmy Pirelli. Jedynie w klasie Junior WRC będzie obowiązywał jeden dostawca ogumienia. FIA wzorem Formuły 1 zamierza wprowadzić regulacje, które pozwolą obniżyć koszty startów - dokładniejsze zapisy poznamy jednak dopiero 20 lipca.

Kolejną zmianą jest powrót do naklejania na szybach aut rajdowych nazwisk pilotów. Przepis ten obowiązywał będzie zarówno w WRC jak w regionalnych mistrzostwach. FIA rozpocznie również przetarg na dostawcę nowego układu zmiany biegów z łopatkami, choć na razie nie ma potwierdzenia daty wprowadzenia tych mechanizmów w życie.

Mając na uwadzę pojawienie się tzw. "silnika światowego" - Global Engine, w mistrzostwach regionalnych będzie można przebudować dotychczasowe auta klasy S2000, na takie z silnikiem o pojemności 1.6 l. i doładowaniu Turbo. Pozwoli to mniej zamożnym zawodnikom na tańsze dopasowanie rajdówek do nowych specyfikacji.

Kalendarz WRC na rok 2011:
13.02 - Szwecja
06.03 - Meksyk
27.03 - Portugalia
17.04 - Jordania
08.05 - Włochy
29.05 - Argentyna
19.06 - Grecja
31.07 - Finlandia
21.08 - Niemcy
11.09 - Australia
02.10 - Francja
23.10 - Hiszpania
13.11 - Wielka Brytania
Tematy w artykule: WRC Rajd Polski FIA

Podobne wiadomości:

Skoda powraca na mazurskie szutry

Skoda powraca na mazurskie szutry

Aktualności 2016-06-30

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dacia Logan MCV w wersji Stepway
Dacia Logan MCV w wersji Stepway
Na targach w Genewie zadebiutuje odświeżona paleta modeli Dacii, a wśród nich uterenowiona rodzina Stepway, do której dołącza kolejny model - Logan MCV. Poza sporym bagażnikiem auto oferuje podwyższony prześwit.