mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Polski rundą WRC!

Rajd Polski rundą WRC!

Światowa Rada Sportów Motorowych FIA zatwierdziła podczas dzisiejszego posiedzenia kalendarz rajdowych mistrzostw świata na rok 2009. Wśród dwunastu rund znalazł się także Rajd Polski. Światowa czołówka będzie rywalizowała na szutrowych trasach wokół Mikołajek w dniach 26 – 29 czerwca 2009 roku.

Rajd Polski rundą WRC!
"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze starania zakończyły się sukcesem. Aby znaleźć się w tym  jakże prestiżowym gronie potrzeba było wielu lat pracy setek działaczy z całego kraju zaangażowanych w organizację Rajdu Polski. Nasza największa impreza rajdowa zdobyła wcześniej uznanie jako runda mistrzostw Europy. W ostatnich dwóch sezonach „Polski” był również oficjalnym kandydatem do mistrzostw świata. Teraz spełniło się marzenie wielu pokoleń działaczy, a przede wszystkim zawodników oraz kibiców. W ostatni weekend  2009 roku będziemy mieli w Polsce rajdowe mistrzostwa świata z bazą w Mikołajkach, superoesem na specjalnie wybudowanym torze i odcinkami specjalnymi na gościnnych terenach Warmii i Mazur. Już dziś zapraszam entuzjastów nie tylko sportów samochodowych w naszym kraju na 66 Rajd Polski" - powiedział Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego.

Rajd Polski to jedna z najstarszych imprez w tej dyscyplinie sportu na świecie. Jego pierwszą edycję zorganizowano w roku 1921 na trasie Warszawa – Białowieża – Warszawa. W okresie międzywojennym rozegrano dwanaście rajdów, który wznowiono w sezonie 1947. Od roku 1960 rozpoczęła się nowa era w historii Rajdu Polski, który został eliminacją mistrzostw Europy. W 1973 roku, na inaugurację mistrzostw świata „Polski” włączono jednorazowo do kalendarza nowopowstałego serialu.

Rajd Polski organizowano w różnych regionach kraju: w Krakowie, Wrocławiu i Kłodzku. O roku 2005 bazą rajdu są Mikołajki, a asfaltowe trasy odcinków specjalnych zostały zastąpione przez widowiskowe szutry wśród mazurskich lasów i jezior. W przyszłym roku Rajd Polski zostanie rozegrany w dniach 6 - 8 czerwca i podobnie jak w latach ubiegłych będzie stanowił jedną z rund mistrzostw starego kontynentu oraz mistrzostw naszego kraju.

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Tommi Mäkinen szefem Toyoty w WRC

Tommi Mäkinen szefem Toyoty w WRC

Aktualności 2015-07-08

Komentuj:

~-max- 2009-04-11

bylem na MŚ.w Niemczech,organizacja na 100% super.....Nareście u nas,zobaczymy jak sobie poradzą nasi fachowcy,zeby wszystko dograc na ostatni guzik.Będzie super,tylko obawiam się o naszych wspanialych kibiców.Zeby przez nich nie bylło za wiele odwołanych OS-ÓW.Pozdrawiam.

~szymon414 2009-02-05

super :) kto był ten wie...

~trojan28pl 2009-01-18

A co z biletami ! ! !? ?? ? najwyzszy czas zaczac je sprzedawac !

~jaworzno 2008-12-15

SUPERRRRRRRRRRR!!!!!!! czy mozna juz kupowac bilety na tor?

~leon 2008-11-18

oj bedzie sie działo suuuper !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.