mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Polski z super-oesem

Rajd Polski z super-oesem

Polski Związek Motorowy oraz Gmina Mikołajki zawarły porozumienie dotyczące organizacji Rajdu Polski w latach 2009 - 2014. Nowa umowa dotyczy kontynuacji dotychczasowej współpracy, w wyniku której Rajd Polski będzie organizowany w Mikołajkach przez kolejnych sześć sezonów. Kolejne edycje doczekają się także super-oesu.

Rajd Polski z super-oesem
"Jako gospodarz terenów, na których odbywa się Rajd Polski, cieszę się, że idea jego organizacji w Mikołajkach znalazła uznanie nie tylko w oczach Międzynarodowej Federacji Samochodowej, która wpisała go do kalendarza mistrzostw świata, ale także wśród pozostałych ludzi i instytucji, od których zależy powodzenie rajdu" – powiedział Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek.

"Samochodowy Rajd Polski w ciągu ostatnich kilku lat wtopił się już w mikołajski klimat, a dla mieszkańców stał się niemal tradycją. Teraz w oczach nas wszystkich nabrał nowego wymiaru, bowiem staliśmy się drugim po Zakopanem miastem w Polsce, które będzie systematycznie gościło zawody sportowe rangi światowej" – dodał burmistrz Mikołajek.

"Tak wielkie przedsięwzięcie organizacyjne jakim jest Rajd Polski, w tym roku trzecia runda mistrzostw Europy, a już od następnej edycji jeden z rajdów mistrzostw świata wymaga stabilności i niezawodnych partnerów. Z satysfakcją przyjmujemy więc kolejne porozumienie z Gminą Mikołajki. Nasza dotychczasowa współpraca rozwija się modelowo i w mojej ocenie jest bardzo korzystna dla obu stron. W tym roku Gmina Mikołajki wybuduje tor na potrzeby widowiskowego super oesu, na którym rozpocznie się rywalizacja w 65 Rajdzie Polski. Nowy obiekt uatrakcyjni zawody. Dla kibiców sportu rajdowego będzie znakomitą i bezpieczną areną do podziwiania umiejętności najlepszych kierowców Europy, a za rok także świata" – powiedział Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego

Sfinalizowano już sprawy związane z lokalizacją toru o kształcie „ósemki”, na którym podczas super oesu rywalizują jednocześnie dwa samochody. Obecnie trwają prace koncepcyjne, a z końcem lutego będzie gotowy projekt techniczny toru. W tym roku powstanie sam tor w wersji podstawowej wraz z zabezpieczeniami oraz ogrodzenie terenu. Dla kibiców zostaną zamontowane trybuny tymczasowe. Jeżeli realizacja wszystkich planów władz Gminy Mikołajki zakończy się pomyślnie to za rok powstanie wielofunkcyjny kompleks sportowo - rekreacyjny ze stałymi trybunami oraz budynkiem socjalno – sanitarnym.

65 edycja Rajdu Polski, który jest trzecią rundą mistrzostw Europy i czwartą mistrzostw naszego kraju zostanie rozegrana w dniach 6 – 8 czerwca 2008 roku. W sezonie 2009 Rajd Polski będzie jedną z dwunastu rund mistrzostw świata. Najlepsi kierowcy rajdowi będą rywalizowali na mazurskich szutrach w dniach 26 – 29 czerwca 2009 roku.

Podobne wiadomości:

Bogata historia polskiej rundy WRC

Bogata historia polskiej rundy WRC

Aktualności 2014-06-25

Hyundai Motorsport - jak 5 osób rozkręciło zespół rajdowy

Hyundai Motorsport - jak 5 osób rozkręciło...

Aktualności 2015-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.