mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Polski z super-oesem

Rajd Polski z super-oesem

Polski Związek Motorowy oraz Gmina Mikołajki zawarły porozumienie dotyczące organizacji Rajdu Polski w latach 2009 - 2014. Nowa umowa dotyczy kontynuacji dotychczasowej współpracy, w wyniku której Rajd Polski będzie organizowany w Mikołajkach przez kolejnych sześć sezonów. Kolejne edycje doczekają się także super-oesu.

Rajd Polski z super-oesem
"Jako gospodarz terenów, na których odbywa się Rajd Polski, cieszę się, że idea jego organizacji w Mikołajkach znalazła uznanie nie tylko w oczach Międzynarodowej Federacji Samochodowej, która wpisała go do kalendarza mistrzostw świata, ale także wśród pozostałych ludzi i instytucji, od których zależy powodzenie rajdu" – powiedział Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek.

"Samochodowy Rajd Polski w ciągu ostatnich kilku lat wtopił się już w mikołajski klimat, a dla mieszkańców stał się niemal tradycją. Teraz w oczach nas wszystkich nabrał nowego wymiaru, bowiem staliśmy się drugim po Zakopanem miastem w Polsce, które będzie systematycznie gościło zawody sportowe rangi światowej" – dodał burmistrz Mikołajek.

"Tak wielkie przedsięwzięcie organizacyjne jakim jest Rajd Polski, w tym roku trzecia runda mistrzostw Europy, a już od następnej edycji jeden z rajdów mistrzostw świata wymaga stabilności i niezawodnych partnerów. Z satysfakcją przyjmujemy więc kolejne porozumienie z Gminą Mikołajki. Nasza dotychczasowa współpraca rozwija się modelowo i w mojej ocenie jest bardzo korzystna dla obu stron. W tym roku Gmina Mikołajki wybuduje tor na potrzeby widowiskowego super oesu, na którym rozpocznie się rywalizacja w 65 Rajdzie Polski. Nowy obiekt uatrakcyjni zawody. Dla kibiców sportu rajdowego będzie znakomitą i bezpieczną areną do podziwiania umiejętności najlepszych kierowców Europy, a za rok także świata" – powiedział Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego

Sfinalizowano już sprawy związane z lokalizacją toru o kształcie „ósemki”, na którym podczas super oesu rywalizują jednocześnie dwa samochody. Obecnie trwają prace koncepcyjne, a z końcem lutego będzie gotowy projekt techniczny toru. W tym roku powstanie sam tor w wersji podstawowej wraz z zabezpieczeniami oraz ogrodzenie terenu. Dla kibiców zostaną zamontowane trybuny tymczasowe. Jeżeli realizacja wszystkich planów władz Gminy Mikołajki zakończy się pomyślnie to za rok powstanie wielofunkcyjny kompleks sportowo - rekreacyjny ze stałymi trybunami oraz budynkiem socjalno – sanitarnym.

65 edycja Rajdu Polski, który jest trzecią rundą mistrzostw Europy i czwartą mistrzostw naszego kraju zostanie rozegrana w dniach 6 – 8 czerwca 2008 roku. W sezonie 2009 Rajd Polski będzie jedną z dwunastu rund mistrzostw świata. Najlepsi kierowcy rajdowi będą rywalizowali na mazurskich szutrach w dniach 26 – 29 czerwca 2009 roku.

Podobne wiadomości:

Skoda powraca na mazurskie szutry

Skoda powraca na mazurskie szutry

Aktualności 2016-06-30

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech