mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Rzeszowski: Bouffier i Kajetanowicz - cios za cios

Rajd Rzeszowski: Bouffier i Kajetanowicz - cios za cios

Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000) prowadzi po czterech odcinkach 19. Rajdu Rzeszowskiego. Francuz nie ma jednak łatwego życia, bo zaledwie 4,1 s. plasuje się Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza). Obaj kierowcy walczą na zupełnie innym pułapie niż reszta stawki.

Rajd Rzeszowski: Bouffier i Kajetanowicz - cios za cios
Pierwszy odcinek dzisiejszego etapu padł łupem Bouffiera. Trzykrotny Mistrz Polski OS - Lubenia wygrał z przewagą 1,3 s. nad Kajatenawiczem. Trzeci wynik uzyskał Grzegorz Grzyb, który rywalizuje w klasyfikacji Mistrzostw Słowacji. Drugi odcinek to z kolei bardzo szybka jazda Kajetanowicza. Popularny Kajto wygrał "Handzlówkę" z przewagą 2,3 s. nad Michałem Sołowowem (Ford Fiesta S2000) i 2,7 s. nad Bouffierem. Popularny "Kajto" w tym momencie został liderem rajdu.

Jak się okazało na kolejnej próbie - powtórny przejaz Lubeni - na odpowiedź kierowcy Peugeota nie musiał długo czekać. Bouffier wygrał tą próbę dojeżdżąjąc do mety szybciej o 1,2 s. przed Sołowowem i równych 2,0 s. przed Kajetanowiczem. Francuz tym samym powrócił na fotel lidera, jednak różnica między nim a kierowcą Subaru wynosiła zaledwie 0,6 s.! Trzeci odcinek pierwszej pętli na trzecim miejscu ukończył Sołowow ze stratą 10,7 s. do lidera.
Czwarty Grzyb - narzekający na brak mocy w samochodzie - w tym momencie tracił do Bouffiera już ponad pół minuty. Piąty był Jaroslav Melicharek (Mitsubishi Lancer Evo WRC 05), szósty Tomasz Kuchar (Peugeot 207 S2000).

Na otwierającym drugą pętlę odcinku specjalnym nr 4. ponownie najszybszy był Bryan Bouffier. Francuz na drugim przejeździe próby "Handzlówka" zdołał się poprawić o 9 sekund względem pierwszego przejazdu i odskoczył Kajetanowiczowi - na OS4 był drugi - do 4,1 s. Trzecie miejsce nadal utrzymuje Michał Sołowow. Kielczanin traci do lidera 18,2 s. Grzegorz Grzyb regularnie dojeżdża z czwartym czasem i taką samą pozycję zajmuje aktualnie w rajdzie. Rzeszowianin przegrywa na rodzimych odcinkach o 41,6 s. Niecałe 8 s. za nim podąża Tomasz Kuchar.

Zobacz wyniki LIVE >>>

Podobne wiadomości:

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie

Aktualności 2017-07-04

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Aktualności 2017-03-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tankowanie wodoru - 100 stacji w przyszłym roku
Tankowanie wodoru - 100 stacji w przyszłym roku
Wodór to paliwo przyszłości. Producenci samochodów coraz częściej interesują się nowoczesną technologią, ale nadal brakuje odpowiedniej infrastruktury do tankowania. Niemcy planują wybudować w przyszłym roku nawet 100 takich placówek.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic