mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Rzeszowski: Bouffier nie do zatrzymania

Rajd Rzeszowski: Bouffier nie do zatrzymania

Kajetan Kajetanowicz jako jedyny był w stanie nawiązać równorzędną walkę z niesamowicie szybkim i nieomylnym na odcinkach specjalnych Bryanem Bouffier. Choć ostatecznie przegrał o 15,7 s., to jego walka z Francuzem dała kibicom naprawdę wiele emocji.

Rajd Rzeszowski: Bouffier nie do zatrzymania
Bryan Bouffier i Xsavier Panseri  zwyciężyli w 19 Rajdzie Rzeszowskim, szóstej rundzie Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, która zakończyła się w sobotę, 7 sierpnia. Oprócz pucharów za pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, po raz kolejny odebrali także statuetki Platinum dla najlepszej załogi RSMP.
"To był fantastyczny weekend. Stoczyliśmy niesamowicie zaciętą walkę z Kajetanem" - mówił na mecie Rajdu Rzeszowskiego Bryan Bouffier. "Do samego końca było bardzo ciasno. Na ostatnim odcinku postanowiłem zaryzykować i pojechałem tak szybko jak tylko potrafię, żeby wygrać także klasyfikację drugiego dnia. Udało się, z czego jestem niesamowicie zadowolony" - dodał zwycięzca.

Rzeszowska eliminacja Platinum Rajdowych Samochodowych  Mistrzostw Polski była bardzo emocjonująca. Przez dwa dni na odcinkach specjalnych o zwycięstwo walczyli: Kajetanowicz z Baranem (Subaru Impreza), Bouffier z Panserim (Peugeot 207) i Sołowow z Baranem (Ford Fiesta). Wszyscy kierowcy z wyjątkiem Kajetanowicza korzystali z samochodów Super 2000. Ostatecznie drugi na mecie był kierowca Subaru a najniższe miejsce na podium przypadło Michałowi Sołowowowi.

"Czuję się świetnie. To był niesamowity weekend i długo będę go wspominał" - mówił z kolei na mecie nowy lider klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski, Kajetan Kajetanowicz. "Cieszę się, że jesteśmy na mecie i to na drugim miejscu. Jechaliśmy naprawdę szybko, często na granicy ryzyka. Nasze tempo było bardzo dobre. Jesteśmy liderami mistrzostw Polski i będziemy walczyć w kolejnych rajdach o utrzymanie tej pozycji. Rywalizacja jest bardzo zacięta, co widać po tabeli z punktami do RSMP. Nie ma miejsca na odpoczynek, ponieważ wszystko jest jeszcze otwarte" - dodał kierowca Subaru.

"To bardzo fajny rajd, dwa razy go wygraliśmy, ale w tym roku to się nie udało. Trzecie miejsce jest bardzo dobre, choć pozostał niedosyt. Koledzy jechali bardzo szybko. Wiem, że mogliśmy powalczyć o lepsze miejsce, niestety, trochę zawiodła nas technika" - relacjonował na mecie Michał Sołowow.

Firma Orlen Oil, sponsor tytularny tegorocznego cyklu RSMP z uwagą śledzi zmagania załóg na rajdowych trasach. Najszybsi otrzymują na mecie statuetkę Platinum symbolizującą postać zwycięzcy z rękami uniesionymi do góry. Bouffier i Panseri już dwukrotnie w tym sezonie odebrali statuetkę z rąk przedstawicieli Orlen Oil (Rajd Bohemia i Rajd Rzeszowski), podobnie jak Kajetanowicz i Baran (Rajd Polski i Rajd Lotos).

Świadczy to m.in. o bardzo zaciętej rywalizacji w cyklu Platinum RSMP. Po Rajdzie Rzeszowskim w klasyfikacji cyklu prowadzą Kajetanowicz i Baran (166 pkt.), Sołowow/Baran (165 pkt.), Kuchar/Dymurski (143 pkt.) i Bouffier/Panseri (107 pkt.)

Wyniki 19. Rajdu Rzeszowskiego:
#  1. Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000) 01:25:51.80
#  2. Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza) +15.70
#  3. Michał Sołowow (Ford Fiesta S2000) +01:10.30
#  4. Tomasz Kuchar (Peugeot 207 S2000) +02:25.20
#  5. Jaroslav Melicharek (Mitsubishi Lancer 05 WRC) +03:11.50
#  6. Łukasz Habaj (Mitsubishi Lancer Evo IX) +04:02.10
#  7. Yuriy Protasov (Mitsubishi Lancer Evo IX) +09:36.70
#  8. Igor Drotar (Skoda Fabia WRC) +13:21.40
#  9. Mario Csente (Subaru Impreza) +14:32.60
# 10. Josef jr Beres (Skoda Fabia S2000) +15:11.50

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Aktualności 2017-03-06

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Peugeot 5008 - z minivana w crossovera

Premiery 2016-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.