mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Rzeszowski: Bouffier nie do zatrzymania

Rajd Rzeszowski: Bouffier nie do zatrzymania

Kajetan Kajetanowicz jako jedyny był w stanie nawiązać równorzędną walkę z niesamowicie szybkim i nieomylnym na odcinkach specjalnych Bryanem Bouffier. Choć ostatecznie przegrał o 15,7 s., to jego walka z Francuzem dała kibicom naprawdę wiele emocji.

Rajd Rzeszowski: Bouffier nie do zatrzymania
Bryan Bouffier i Xsavier Panseri  zwyciężyli w 19 Rajdzie Rzeszowskim, szóstej rundzie Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, która zakończyła się w sobotę, 7 sierpnia. Oprócz pucharów za pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, po raz kolejny odebrali także statuetki Platinum dla najlepszej załogi RSMP.
"To był fantastyczny weekend. Stoczyliśmy niesamowicie zaciętą walkę z Kajetanem" - mówił na mecie Rajdu Rzeszowskiego Bryan Bouffier. "Do samego końca było bardzo ciasno. Na ostatnim odcinku postanowiłem zaryzykować i pojechałem tak szybko jak tylko potrafię, żeby wygrać także klasyfikację drugiego dnia. Udało się, z czego jestem niesamowicie zadowolony" - dodał zwycięzca.

Rzeszowska eliminacja Platinum Rajdowych Samochodowych  Mistrzostw Polski była bardzo emocjonująca. Przez dwa dni na odcinkach specjalnych o zwycięstwo walczyli: Kajetanowicz z Baranem (Subaru Impreza), Bouffier z Panserim (Peugeot 207) i Sołowow z Baranem (Ford Fiesta). Wszyscy kierowcy z wyjątkiem Kajetanowicza korzystali z samochodów Super 2000. Ostatecznie drugi na mecie był kierowca Subaru a najniższe miejsce na podium przypadło Michałowi Sołowowowi.

"Czuję się świetnie. To był niesamowity weekend i długo będę go wspominał" - mówił z kolei na mecie nowy lider klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski, Kajetan Kajetanowicz. "Cieszę się, że jesteśmy na mecie i to na drugim miejscu. Jechaliśmy naprawdę szybko, często na granicy ryzyka. Nasze tempo było bardzo dobre. Jesteśmy liderami mistrzostw Polski i będziemy walczyć w kolejnych rajdach o utrzymanie tej pozycji. Rywalizacja jest bardzo zacięta, co widać po tabeli z punktami do RSMP. Nie ma miejsca na odpoczynek, ponieważ wszystko jest jeszcze otwarte" - dodał kierowca Subaru.

"To bardzo fajny rajd, dwa razy go wygraliśmy, ale w tym roku to się nie udało. Trzecie miejsce jest bardzo dobre, choć pozostał niedosyt. Koledzy jechali bardzo szybko. Wiem, że mogliśmy powalczyć o lepsze miejsce, niestety, trochę zawiodła nas technika" - relacjonował na mecie Michał Sołowow.

Firma Orlen Oil, sponsor tytularny tegorocznego cyklu RSMP z uwagą śledzi zmagania załóg na rajdowych trasach. Najszybsi otrzymują na mecie statuetkę Platinum symbolizującą postać zwycięzcy z rękami uniesionymi do góry. Bouffier i Panseri już dwukrotnie w tym sezonie odebrali statuetkę z rąk przedstawicieli Orlen Oil (Rajd Bohemia i Rajd Rzeszowski), podobnie jak Kajetanowicz i Baran (Rajd Polski i Rajd Lotos).

Świadczy to m.in. o bardzo zaciętej rywalizacji w cyklu Platinum RSMP. Po Rajdzie Rzeszowskim w klasyfikacji cyklu prowadzą Kajetanowicz i Baran (166 pkt.), Sołowow/Baran (165 pkt.), Kuchar/Dymurski (143 pkt.) i Bouffier/Panseri (107 pkt.)

Wyniki 19. Rajdu Rzeszowskiego:
#  1. Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000) 01:25:51.80
#  2. Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza) +15.70
#  3. Michał Sołowow (Ford Fiesta S2000) +01:10.30
#  4. Tomasz Kuchar (Peugeot 207 S2000) +02:25.20
#  5. Jaroslav Melicharek (Mitsubishi Lancer 05 WRC) +03:11.50
#  6. Łukasz Habaj (Mitsubishi Lancer Evo IX) +04:02.10
#  7. Yuriy Protasov (Mitsubishi Lancer Evo IX) +09:36.70
#  8. Igor Drotar (Skoda Fabia WRC) +13:21.40
#  9. Mario Csente (Subaru Impreza) +14:32.60
# 10. Josef jr Beres (Skoda Fabia S2000) +15:11.50

Podobne wiadomości:

Skoda Fabia S2000 - rajdowy dominator

Skoda Fabia S2000 - rajdowy dominator

Aktualności 2016-05-30

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Aktualności 2016-12-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.