mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Rzeszowski: Bouffier nowym liderem mistrzostw

Rajd Rzeszowski: Bouffier nowym liderem mistrzostw

Komplet punktów w zakończonym w ubiegłą sobotę Rajdzie Rzeszowskim, pozwolił Bryanowi Bouffier zdetronizować Kajetana Kajetanowicza z fotelu lidera tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Polski. Francuz w Peugeot 207 S2000 kontrolował zawody od startu do mety.

Rajd Rzeszowski: Bouffier nowym liderem mistrzostw
Patrząc na końcowe wyniki Rajdu Rzeszowskiego można odnieść wrażenie, że zwycięstwo Bouffiera przyszło mu nadzwyczaj łatwo. Fakt, że wygraną ułatwiła Francuzowi awaria Subaru Imprezy Kajetana Kajetanowicza już na pierwszym odcinku specjalnym rajdu (defekt skrzyni biegów) nie oznacza jednak, że trzykrotny Mistrz Polski mógł w spacerowym tempie dojechać do mety. Tegoroczne trasy na Podkarpaciu okazały się ponownie wymagające dla zawodników o czym mógł przekonać się jeden z kandydatów do zwycięstwa, Grzegorz Grzyb. Rzeszowianin długo utrzymywał się za plecami Bouffiera, jednak w sobotę popełnił błąd i wypadł z trasy. Problemy miał także Michał Sołowow, który w tej eliminacji wystartował za kierownicą Forda Fiesty w nowej specyfikacji RRC. Kielecki kierowca podczas drugiego etapu przebił oponę i ostatecznie zajął w generalce rajdu trzecie miejsce.

Największy sukces odnotował jednak Maciej Rzeźnik. Prowadzący również Peugeota 207 S2000 zawodnik w swoim domowym rajdzie zajął drugie miejsce. To efekt równej i czystej jazdy. Czwarte miejsce zajął Tomasz Kuchar, piąte Wojtek Chuchała, a kolejne Michał Bębenek i Jan Chmielewski. Ten ostatni jednocześnie był najszybszym kierowcą wśród aut przednionapędowych. Znakomite dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski zajęła załoga Łukasz Markowski / Maciej Machela, której patronatem jest portal Mojeauto.pl. Duet z Kłodzka był jednocześnie najszybszy w klasyfikacji Citroen C2R2.

Wygrywając po raz trzeci w Rzeszowie Bryan Bouffier objął prowadzenie w klasyfikacji kierowców sezonu 2011. Francuz uzbierał już na swoim koncie 127,5 punktów. Dotychczasowy lider Kajetan Kajetanowicz, dzięki drugiemu miejscu w indywidualnej klasyfikacji drugiego dnia zdołał utrzymać się na drugim miejscu z dorobkiem 106 oczek. O dwa mniej ma z kolei Michał Sołowow. Czwart jest Tomasz Kuchar - 80,5, a piąty Michał Bębenek - 77.

Podobne wiadomości:

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Peugeot 308 - akcja serwisowa

Aktualności 2016-12-28

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Aktualności 2017-03-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes GLE – premiera
Mercedes GLE – premiera
Mercedes zaprezentował dzisiaj nową generację modelu GLE, który na rynku walczyć będzie z Audi Q7 czy BMW X5.