mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Rzeszowski: Grzyb (nie)spodziewanym liderem?

Rajd Rzeszowski: Grzyb (nie)spodziewanym liderem?

Grzegorz Grzyb z pilotem Przemkiem Mazurem prowadzą po pierwszych sześciu odcinkach Platinum 17. Rajdu Rzeszowskiego. Kierowca Fiata Punto S2000 zajął fotel lidera po ostatnim OS-ie dzisiejszego dnia. Dwaj jego główni rywale Bryan Bouffier i Leszek Kuzaj nie liczą się już w walce o zwycięstwo (obaj Peugeot 207 S2000).

Rajd Rzeszowski: Grzyb (nie)spodziewanym liderem?
Po pierwszej pętli rajdu kierowcy zjechali w kolejności Leszek Kuzaj, Grzegorz Grzyb i Tomasz Kuchar. Ten ostatni tracił już jednak do jadących zderzak w zderzak Kuzaja i Grzyba blisko 13 s. Odcinki numer 4 i 5 padły na przemian łupem "Kuziego" i pochodzącego z Rzeszowa Grzegorza Grzyba. Na prowadzeniu z przewagą 3,8 s. znajdował się kierowca Peugeota 207 S2000, jednak na ostatniej, szóstej, blisko 30-kilometrowej próbie piątkowego etapu 'Lubenia' popełnił błąd i wyleciał z trasy. Zdołał na nią powrócić ale w klasyfikacji spadł na 9. miejsce i traci już blisko 5 minut.

Tym samym Grzegorz Grzyb, który narzekał przed startem na problemy z silnikiem w jego Punto S2000 objął prowadzenie w Rajdzie Rzeszowskim i jutro będzie mógł kontrolować sytuację. Drugi jest Tomasz Kuchar (Peugeot 207 S2000) jednak wrocławianin traci po pierwszym dniu do lidera 37,4 s. Po defekcie Bouffiera, odpadnięciu Kuzaja (jeszcze nie wiadomo czy obaj skorzystają z SupeRally) i równej walce z Michałem Bębenkiem na trzecie miejsce wskoczył wice-lider klasyfikacji RSMP Kajetan Kajetanowicz (Mitsubishi Lancer Evo IX). "Kajto" traci zaledwie 4,5 s. do Kuchara. Tuż za nim jest wspomniany Michał Bębenek, a dalej Paweł Dytko, Sebastian Frycz, Maciej Oleksowicz. Punktowaną ósemkę zamyka węgierski duet Kakuszi/Kakuszi w Renault Clio S1600.
Tematy w artykule: RSMP Rajd Rzeszowski

Podobne wiadomości:

Rajd Rzeszowski: Viana w Open, Grzyb w RSMP

Rajd Rzeszowski: Viana w Open, Grzyb w RSMP

Aktualności 2012-08-09

Kajetanowicz znów najszybszy w Świdnicy

Kajetanowicz znów najszybszy w Świdnicy

Aktualności 2012-04-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando