mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Rzeszowski: Jak prolog to Kuchar

Rajd Rzeszowski: Jak prolog to Kuchar

Tomasz Kuchar choć jak sam twierdzi dopiero poznaje swoją nową rajdówkę nie miał sobie równych ponownie w tym sezonie na prologu przed otwierającymi dzisiaj odcinkami Platinum 17. Rajdu Rzeszowskiego. Wrocławianin w Peugot 207 S2000 wyprzedził kolejno Pawła Dytko i Andrzeja Mancina (obaj Mitsubishi Lancer Evo IX).

Rajd Rzeszowski: Jak prolog to Kuchar
"Jechaliśmy powoli" - powiedział portalowi autoklub.pl Tomasz Kuchar, uznany król prologów. "Zamierzałem się trochę oswoić z samochodem. Chciałbym jutro jechać takim samym tempem w porównaniu do konkurencji, ale jest to niemożliwe. Nie znam tego samochodu, nie umiem z nim sobie jeszcze dać rady."

Drugi na mecie Paweł Dytko zameldował się na mecie za Kucharem ze stratą 4,6 s. Po wspomnianym Andrzeju "Andim" Mancinie na metę dojechali Sebastian Frycz, Mariusz Małyszczycki, Bryan Bouffier, Leszek Kuzaj, Michał Bębenek, Kajetan Kajetanowicz, Patrik Flodin.

Wczorajszy, czwartkowy prolog najspektakularniej przejechał ulubieniec rzeszowskiej publiczności Grzegorz Grzyb. Kierowca Fiata Punto Abarth S2000 pokazał kilka efektownych poślizgów jednak z kondycji swojego samochodu nie był do końca zadowolony. "Zdecydowanie staraliśmy się zrobić show - przyznał w wywiadzie dla autoklub.pl najbardziej oklaskiwany Grzegorz Grzyb. "Cieszę się, że kibice przyjęli nasz przejazd brawami. Takie zabawy powinny być przede wszystkim dla kibiców. Jutro się będziemy ścigali na sekundy od pierwszego odcinka specjalnego, a dzisiaj jechaliśmy przede wszystkim dla nich, żeby było fajnie, miło i sympatycznie. Punto nie jeździ tak, jakbym sobie tego życzył. Myślę, że to problem z silnikiem, ale cóż, zobaczymy jutro."

A dziś w piątek na kierowców czekać będzie sześć wymagających odcinków specjalnych, po trzy w dwóch pętlach o łącznej długości blisko 102 kilometrów. Najdłuższa próba 'Lubenia' liczy 28.10 km.
Tematy w artykule: RSMP Rajd Rzeszowski

Podobne wiadomości:

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz z lekką przewagą

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz z lekką...

Aktualności 2012-08-11

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz coraz bliżej tytułu

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz coraz bliżej...

Aktualności 2012-08-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.