mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Subaru: Bouffier najszybszy na "kręciołku"

Rajd Subaru: Bouffier najszybszy na "kręciołku"

Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000) został pierwszym liderem Rajdu Subaru, piątej eliminacji rajdowych Mistrzostw Polski. Wczoraj Francuz był najszybszy na jedynym odcinku dnia, blisko 10-kilometrowym prologu wyprzedzając o 6,2 s. Michała Sołowowa w bliźniaczym 207 S2000 i o 9,3 s. słynącego z uzyskiwania dobrych czasów na tego typu odcinkach Tomasza Kuchara (Subaru Impreza N12).

Rajd Subaru: Bouffier najszybszy na
Drugi na mecie Michał Sołowow może mówić o dużym szczęściu. Chodź do mety dojechał jako drugi to już na prologu mógł stracić bardzo dużo czasu. Wszystko przez awarię paska rozrządu, który na szczęście dla kierowcy Peugeota zerwał się już po minięciu mety lotnej. Sołowow wraz ze swojem pilotem Maciejem Baranem musieli dopchać auto jednyni do mety stop.
Poza pierwszą trójką dobrze na blisko 10-kilometrowym OSie spisał się rezerwowy kierowca Subaru Rally Team Poland, Szwed Patrik Flodin, który w Imprezie N14 zanotował czwarty czas meldując się 10,9 s. za Bouffierem. 0,1 s. za nim uplasował się Paweł Dytko (Mitsubishi Lancer Evo IX). Punktowaną ósemkę zamknęli jeszcze Sebastian Frycz (Subaru Impreza N12), Tomasz Czopik (Mitsubishi Lancer Evo IX) i zwycięzca Rajdu Polski Michał Bębenek (również na Evo IX).

Prawdziwe ściganie rozpocznie się dopiero od piątkowego poranka i potrwa do soboty. Na kierowców czekać będzie 16 prób o łącznej długości 222 km. W piątek do rywalizacji na 9 odcinkach włączą się kierowcy z Pucharu PZM.
Tematy w artykule: RSMP Rajd Subaru

Podobne wiadomości:

Chuchała rządzi w Świdnicy

Chuchała rządzi w Świdnicy

Aktualności 2014-04-14

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz coraz bliżej tytułu

Rajd Rzeszowski: Kajetanowicz coraz bliżej...

Aktualności 2012-08-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.