mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Szwecji: 4 sekundy

Rajd Szwecji: 4 sekundy

Mistrz Świata Sebastien Loeb (Citroen) prowadzi po czterech odcinkach Rajdu Szwecji. Mocno po piętach depcze mu jednak etatowy konkurent, Mikko Hirvonen (Ford). Obu panów dzieli tylko 4,1 s.

Rajd Szwecji: 4 sekundy
Francuz doskonale rozpoczął dzień od zwycięstwa na ponad 20-kilometrów odcinku. Wygrał także próbę numer trzy. Mikko Hirvonen zdołał się odgryźć Francuzowi na czwartym os'ie, wygrywając z Loebem o 0,4 s. Trzeci w klasyfikacji jest Hiszpan Dani Sordo, który traci do lidera równe sześć sekund. Wczoraj Sordo wygrał w rozpoczynającym rajd superoesie w Karlstad.

Rytmu nie może póki co znaleźć Marcus Gronholm. Były mistrz świata, okazjonalnie startujący w Szwecji Fordem jest piąty i cały czas narzeka, na brak rytmu w jeździe. Dopiero jedenasty jest debiutant w WRC Citroenem, Kimi Raikkonen. Były kierowca Ferrari w F1 miał drobne problemy z utrzymaniem się na drodze i w konsekwencji traci do lidera już 2 min. 08,9 s.
 
Jedyna polska załoga uczestnicząca w Rajdzie Szwecji - Michał Sołowow z pilotem Maciejem Baranem w Peugeot 207 S2000 zajmują 21. miejsce.

Podobne wiadomości:

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Tommi Mäkinen szefem Toyoty w WRC

Tommi Mäkinen szefem Toyoty w WRC

Aktualności 2015-07-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Widoczność to kluczowa kwestia dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowca jadący nieoświetloną drogą jest narażony na podobne niebezpieczeństwo, jak pieszy przemieszczający się poboczem bez elementów odblaskowych.