mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Szwecji: Ford bierze całą pulę

Rajd Szwecji: Ford bierze całą pulę

Sebastien Loeb oraz Citroen w końcu doczekali się rywala godnego ich uwagi. Ford skonstruował zabójczo szybką Fiestę WRC i w otwierającym sezon WRC 2011 Rajdzie Szwecji, zajął pierwsze trzy miejsca podium. Najszyby był Mikko Hirvonen.

Rajd Szwecji: Ford bierze całą pulę
Mikko Hirvonen należał do grona faworytów śnieżnego klasyka. Fin miał już bowiem na koncie wygrane w tym rajdzie w poprzednich latach. Dzięki tegorocznemu zwycięstwu dopisał swoją 13 wygraną w karierze. "To wspaniałe rozpoczęcie sezonu dla całego zespołu Forda. Nie do że wygraliśmy rajd, to dwie kolejne Fiesty zajęły miejsca na podium. Nie mogło być lepiej" - powiedział na mecie Hirvonen.

Niebywałą formą w Rajdzie Szwecji błysnął Mads Ostberg. Norweg, który startuje prywatną Fiestą WRC przez długi czas był liderem rajdu, a ostatecznie do zwycięzcy stracił zaledwie 6,5 s. To najlepszy wyniki tego kierowcy w karierze. "Przez cały weekend ostro cisnęliśmy, walczyliśmy o tak dobre miejsce. Nie udało nam się dogonić Mikko, ale mimo wszystko jestem absolutnie szczęśliwy. To niesamowite" - powiedział Mads Ostberg.

Trzecie miejsce, ze stratą 34 s. do Hirvonena zajął jego partner z fabrycznego zespołu Forda - Jari-Matti Latvala.

O pewnej katastrofie mogą mówić z kolei kierowcy markowego zespołu Citroena. Jego kierowca numer 1 - Sebastien Loeb, do rajdu ruszał w mało komfortowej pozycji - czyścił drogę z puchu jako pierwszy kierowca na trasie. Siedmiokrotny mistrz świata przyznał, że Rajd Szwecji w jego wykonaniu nie był perfekcyjny, ale jednocześnie dodał, że nowy Citroen DS3 WRC spisał się bardzo dobrze. Loeb na mecie był dopiero szósty tracąc do lidera ponad dwie i pół minuty. Dwa miejsca powyżej Loeba sklasyfikowani zostali inni kierowcy startujący na Citroenach - Sebastien Ogier na czwartym i Petter Solberg na piątym miejscu. Solberg ostatnią próbę, 4-kilometrowy odcinek super-specjalny przejechał na... prawym fotelu. Auto prowadził jego pilot Chris Patterson, ponieważ Norweg otrzymał od policji zakaz prowadzenia pojazdu po przekroczeniu dozwolonej prędkości na jednej z dojazdówek.

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?