mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Transsyberia 2008 na mecie

Rajd Transsyberia 2008 na mecie

W ubiegły piątek w Ułan Bator zakończył się Rajd Transsyberia 2008. Do mety tego wyczerpującego rajdu dojechała również polska załoga STT Racing Porsche Poland Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk, która zawody ukończyła na dziewiątym miejscu w klasyfikacji generalnej. Imprezę wygrał francuski duet Christian Lavieille i Francois Borsotto.

Rajd Transsyberia 2008 na mecie
Z czterdziestu zgłoszonych załóg rajd ukończyły 23. Start Rajdu Transsyberia odbył się 11 lipca 2008 w Moskwie. Po 14 dniach zmagań i 7,5 tysiącach kilometrów trasy poprzez Syberię i góry Ural załogi dotarły do Ułan Bator, gdzie odbyła się meta rajdu.

Polska załoga wystartowała samochodem Porsche Cayenne S przygotowanym do rajdu przez firmę STT, należącą do Leszka Kuzaja. Niestety próby na przetrwanie nie przeszła druga polska załoga w składzie Łukasz Komornicki i Rafał Marton. Z walki wycofały ich uszkodzenia samochodu.

„Bardzo się cieszymy z wyniku, ponieważ rajd był niezwykle trudny. Rajd Transsyberia 2008 miał swoje dwie odsłony: pierwsza prowadząca przez Syberię, na której odcinki były krótkie, ale bardzo wymagające. Długo padający deszcz zmienił oesy w błoto, w którym poległo 25% załóg. Druga część rajdu wiodąca przez Mongolię obfitowała w długie i niezwykle zróżnicowane odcinki specjalne, przypominające typowe rajdy cross country" – powiedział na mecie rajdu Jarek Kazberuk.

W Ułan Bator na najwyższym stopniu podium stanęli Francuzi - Christian Lavieille i Francois Borsotto, którzy podobnie jak polskie duety startowali również na Cayenne S. Zwycięzcy wyprzedzili o ponad 2 godz. i 15 min. Hiszpanów Pau Solera i Laia Peinado oraz o 2 godz. i 21 min. rajdowego weterana WRC z Niemiec, Armina Schwarza startującego wraz z Andreasem Schulzem.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche Cayenne
Porsche Cayenne
Cena podstawowa już od: 352 870 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Porsche 911 – jedyne takie wydanie w Polsce

Porsche 911 – jedyne takie wydanie w Polsce

Aktualności 2015-10-21

Oto 7 unikalnych Jeepów na Wielkanocne Safari

Oto 7 unikalnych Jeepów na Wielkanocne Safari

Aktualności 2015-03-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.