mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Transsyberia 2008 na mecie

Rajd Transsyberia 2008 na mecie

W ubiegły piątek w Ułan Bator zakończył się Rajd Transsyberia 2008. Do mety tego wyczerpującego rajdu dojechała również polska załoga STT Racing Porsche Poland Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk, która zawody ukończyła na dziewiątym miejscu w klasyfikacji generalnej. Imprezę wygrał francuski duet Christian Lavieille i Francois Borsotto.

Rajd Transsyberia 2008 na mecie
Z czterdziestu zgłoszonych załóg rajd ukończyły 23. Start Rajdu Transsyberia odbył się 11 lipca 2008 w Moskwie. Po 14 dniach zmagań i 7,5 tysiącach kilometrów trasy poprzez Syberię i góry Ural załogi dotarły do Ułan Bator, gdzie odbyła się meta rajdu.

Polska załoga wystartowała samochodem Porsche Cayenne S przygotowanym do rajdu przez firmę STT, należącą do Leszka Kuzaja. Niestety próby na przetrwanie nie przeszła druga polska załoga w składzie Łukasz Komornicki i Rafał Marton. Z walki wycofały ich uszkodzenia samochodu.

„Bardzo się cieszymy z wyniku, ponieważ rajd był niezwykle trudny. Rajd Transsyberia 2008 miał swoje dwie odsłony: pierwsza prowadząca przez Syberię, na której odcinki były krótkie, ale bardzo wymagające. Długo padający deszcz zmienił oesy w błoto, w którym poległo 25% załóg. Druga część rajdu wiodąca przez Mongolię obfitowała w długie i niezwykle zróżnicowane odcinki specjalne, przypominające typowe rajdy cross country" – powiedział na mecie rajdu Jarek Kazberuk.

W Ułan Bator na najwyższym stopniu podium stanęli Francuzi - Christian Lavieille i Francois Borsotto, którzy podobnie jak polskie duety startowali również na Cayenne S. Zwycięzcy wyprzedzili o ponad 2 godz. i 15 min. Hiszpanów Pau Solera i Laia Peinado oraz o 2 godz. i 21 min. rajdowego weterana WRC z Niemiec, Armina Schwarza startującego wraz z Andreasem Schulzem.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche Cayenne
Porsche Cayenne
Cena podstawowa już od: 361 330 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Porsche z dieslem – to już pewne!

auto motor i sport 0000-00-00

Oto 7 unikalnych Jeepów na Wielkanocne Safari

Oto 7 unikalnych Jeepów na Wielkanocne Safari

Aktualności 2015-03-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross