mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Turcji

Rajd Turcji

Jutro rozpocznie się siódma tegoroczna eliminacja rajdowych mistrzostw świata - Rajd Turcji. Rajd ten znalazł się w kalendarzu mistrzostw świata dopiero drugi rok z rzędu.

Rajd Turcji

Rok temu w Turcji triumfował Carlos Sainz na Citroenie Xsarze. Jednak wtedy rajd odbywał się w marcu i aura była nie najlepsza (deszcz). Tym razem kierowcom może doskwierać wysoka temperatura, choć to dopiero początek lata i obecnie temperatury nie przekraczają 25 stopni.

Rajd Turcji jest kolejnym po Cyprze i Grecji kamienistym rajdem, a że większość kierowców pojedzie w nim dopiero drugi raz (i tak część odcinków specjalnych została zmieniona) rywalizacja może być interesująca.

Uroczysty start rajdu odbędzie się już w czwartkowy wieczór, w śródziemnomorskiej miejscowości Antalya, a całość zmagań będzie miała miejsce na górskich drogach w okolicy miejscowości Kemer, 60 km na południe od Antalyi. W ciągu trzech dni zmagań kierowcy pokonają 17 os-ów o łącznej długości 383,33 km. Cała trasa liczy 1.236,44 km.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross