mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Turcji

Rajd Turcji

Jutro rozpocznie się siódma tegoroczna eliminacja rajdowych mistrzostw świata - Rajd Turcji. Rajd ten znalazł się w kalendarzu mistrzostw świata dopiero drugi rok z rzędu.

Rajd Turcji

Rok temu w Turcji triumfował Carlos Sainz na Citroenie Xsarze. Jednak wtedy rajd odbywał się w marcu i aura była nie najlepsza (deszcz). Tym razem kierowcom może doskwierać wysoka temperatura, choć to dopiero początek lata i obecnie temperatury nie przekraczają 25 stopni.

Rajd Turcji jest kolejnym po Cyprze i Grecji kamienistym rajdem, a że większość kierowców pojedzie w nim dopiero drugi raz (i tak część odcinków specjalnych została zmieniona) rywalizacja może być interesująca.

Uroczysty start rajdu odbędzie się już w czwartkowy wieczór, w śródziemnomorskiej miejscowości Antalya, a całość zmagań będzie miała miejsce na górskich drogach w okolicy miejscowości Kemer, 60 km na południe od Antalyi. W ciągu trzech dni zmagań kierowcy pokonają 17 os-ów o łącznej długości 383,33 km. Cała trasa liczy 1.236,44 km.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech