mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Walii: Hattrick Hirvonena

Rajd Walii: Hattrick Hirvonena

Mikko Hirvonen z fabrycznego zespołu Forda wygrał trzy pierwsze odcinki specjalne w 75. Wales Rally GB i lideruje w klasyfikacji generalnej rajdu. Zaledwie sekunda dzieli od siebie dwóch pretendentów do tytułu mistrzowskiego, Sebastiena Loeba (Citroen) i Marcusa Groenholma.

Rajd Walii: Hattrick Hirvonena
Hirvonen rajd rozpoczął bardzo szybkim tempem i jak powiedział na mecie pierwszej pętli jedzie mu się doskonale. Za młodym Finem podążają najszybszi w tym sezonie kierowcy w serialu WRC, Groenholm i Loeb. Kierowca Focusa WRC traci 21,4 s., zaś Loeb 22,4 s.

W Rajdzie Anglii startują trzy polskie załogi. Leszek Kuzaj z pilotem Craigiem Parry jedzie Subaru Imprezą, Michał Sołowow z pilotem Maciejem Baranem oraz Michał Kościuszko z Maciejem Szczepaniakiem - Fiatami Grande Punto S2000. Kuzaj na pierwszym odcinku złapał kapcia i stracił cenne sekundy. Na OS 3 zmieniał koło i stracił kolejne minuty. Podobny pech spotkał Kościuszkę. Michał Sołowow jest 17 w klasyfikacji gr. N.

Po południu kierowcy pokonają trasę trzech kolejnych odcinków specjalnych pierwszego etapu rajdu.
Tematy w artykule: WRC

Podobne wiadomości:

Tommi Mäkinen szefem Toyoty w WRC

Tommi Mäkinen szefem Toyoty w WRC

Aktualności 2015-07-08

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

~heh Ford 2007-11-30

THE BEŚCIAK !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS - oto pierwsze zdjęcia
Nowy Mercedes CLS - oto pierwsze zdjęcia
Mercedes CLS trzeciej generacji lada moment zadebiutuje. Producent ze Stuttgartu opublikował właśnie pierwsze grafiki prezentujące kształty nadwozia i kawałek wnętrza.