mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Walii: Hattrick Hirvonena

Rajd Walii: Hattrick Hirvonena

Mikko Hirvonen z fabrycznego zespołu Forda wygrał trzy pierwsze odcinki specjalne w 75. Wales Rally GB i lideruje w klasyfikacji generalnej rajdu. Zaledwie sekunda dzieli od siebie dwóch pretendentów do tytułu mistrzowskiego, Sebastiena Loeba (Citroen) i Marcusa Groenholma.

Rajd Walii: Hattrick Hirvonena
Hirvonen rajd rozpoczął bardzo szybkim tempem i jak powiedział na mecie pierwszej pętli jedzie mu się doskonale. Za młodym Finem podążają najszybszi w tym sezonie kierowcy w serialu WRC, Groenholm i Loeb. Kierowca Focusa WRC traci 21,4 s., zaś Loeb 22,4 s.

W Rajdzie Anglii startują trzy polskie załogi. Leszek Kuzaj z pilotem Craigiem Parry jedzie Subaru Imprezą, Michał Sołowow z pilotem Maciejem Baranem oraz Michał Kościuszko z Maciejem Szczepaniakiem - Fiatami Grande Punto S2000. Kuzaj na pierwszym odcinku złapał kapcia i stracił cenne sekundy. Na OS 3 zmieniał koło i stracił kolejne minuty. Podobny pech spotkał Kościuszkę. Michał Sołowow jest 17 w klasyfikacji gr. N.

Po południu kierowcy pokonają trasę trzech kolejnych odcinków specjalnych pierwszego etapu rajdu.
Tematy w artykule: WRC

Podobne wiadomości:

Skoda wspiera rajdowe talenty

Skoda wspiera rajdowe talenty

Aktualności 2017-09-22

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Komentuj:

~heh Ford 2007-11-30

THE BEŚCIAK !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.