mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd Warszawski: Walka do ostatniego zakrętu

Rajd Warszawski: Walka do ostatniego zakrętu

Kajetan Kajetanowicz wygrał toczący się do ostatniego odcinka zacięty pojedynek z Michałem Sołowowem i tym samym wywiózł komplet punktów z tegorocznej edycji Rajdu Warszawskiego. Kierowca Subaru jest aktualnie liderem klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Polski.

Rajd Warszawski: Walka do ostatniego zakrętu
"Niesamowicie zacięta przyniosła doskonały wynik. Podczas pierwszego dnia mieliśmy kilka przygód. Dziś rywalizowaliśmy na bardziej miękkiej, grząskiej nawierzchni, więc nie było łatwo. Od początku toczyliśmy zaciętą walkę z Michałem i Maćkiem – jechali naprawdę świetnie" - mówił na mecie rajdu Kajetan Kajetanowicz. "Cieszymy się niezmiernie z sukcesu w Rajdzie Warszawskim. To dla nas trzecie zwycięstwo na luźnej nawierzchni - zgarnęliśmy wszystko, co było do wygrania na szutrze w mistrzostwach Polski w tym sezonie. Wyniki te świadczą o tym, że moja ciężka praca zimą, kilometry pokonane po śniegu i lodzie, opłaciły się i teraz przynoszą efekty. Jestem bardzo szczęśliwy. Komplet punktów zebrany i umocniliśmy się na pierwszym miejscu w klasyfikacji RSMP" - dodał kierowca Subaru Impreza.

Decydującym momentem w walce o zwycięstwo okazał się przedostatni zakręt rajdu. Ford Fiesta załogi Cersanit Rally Team, którego barwy reprezentują Michał Sołowow i Maciej Baran uderzył prawym tyłem w drzewo i wicemistrzowie Europy finiszowali ze skrzywionym kołem oraz stratą 33 sekund. Załoga CRT dotarła do mety w Sieprcu na drugim miejscu, a trzecie wywalczył Tomasz Kuchar.

Wyniki Rajdu Warszawskiego:
1. Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza) 1:33:15.60
2. Michał Sołowow (Ford Fiesta S2000) +29.90
3. Tomasz Kuchar (Peugeot 207 S2000) +02:15.40
4. Szymon Ruta (Peugeot 207 S2000) +05:00.00
5. Kamil Butruk (Mitsubishi Lancer) +06:31.40
6. Marcin Abramowski (Mitsubishi Lancer) +07:43.40
Zobacz koniecznie: Wszystko o Subaru
Tematy w artykule: Subaru Kajetan Kajetanowicz Rajd Warszawski

Podobne wiadomości:

Tryumf Subaru i Citroena

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.