mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajd kultury Paryż - Berlin - Warszawa

Rajd kultury Paryż - Berlin - Warszawa

30 samochodów koncernu Volkswagen bierze udział w Tridem 2005 – rajdzie kultury, który 2 maja rozpoczął się w Paryżu, będzie prowadził przez Berlin do Warszawy i zakończy się 12 maja.

Około 100 młodych uczestników między 18 a 25 rokiem życia pokona liczącą prawie 2.500 km trasę w dwuosobowych zespołach, poznając podczas postojów kulturę i historię Francji, Niemiec i Polski. Ten interesujący rajd, odbywa się pod patronatem trzech szefów rządów - Jean-Pierra Raffarina, Gerharda Schrödera i Marka Belki.

Organizatorem Tridem 2005 jest ADAC, któremu urząd kanclerza Niemiec zlecił zorganizowanie rajdu kultury związanego z 60-tą rocznicą zakończenia II. Wojny Światowej. Do momentu dekoracji zwycięzców w Warszawie wszyscy uczestnicy, którzy muszą znać co najmniej dwa z trzech języków krajów, przez które prowadzi trasa, będą musieli zmierzyć się z praktycznymi i teoretycznymi zadaniami.

"Rajd Tridem 2005 ma wspierać poczucie wspólnoty młodych Europejczyków i wzmacniać świadomość przestrzeni kulturowej naszego kontynentu. To wszystko jest ważne dla naszej wspólnej przyszłości" – powiedział generalny pełnomocnik Reinhold Kopp, szef ds. kontaktów z rządem w koncernie Volkswagen. Jako wiodący producent samochodów w Europie, inwestujący od lat w wiele zlokalizowanych w Polsce zakładów, koncern chętnie wsparł ten rajd użyczając łącznie 30 samochodów różnych marek.

Koncern Volkswagen udostępnił dla potrzeb międzynarodowego rajdu Tridem 2005 osiem Volkswagenów Golfów GTI, osiem Audi A3 Sportback, trzy Skody Fabia, cztery Skody Octavia, pięć Seatów Altea i dwa Volkswageny Transportery T5.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando