mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajdowcy - dzieciom

Rajdowcy - dzieciom

8 stycznia 2006 roku w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Łodzi, już po raz szósty, przyjechali najlepsi polscy rajdowcy, aby licytować przejazdy na prawych fotelach samochodów rajdowych.

Rajdowcy - dzieciom

Od rana do wieczora piloci licytowali przejazdy na prawych fotelach znanych z tras rajdowych kierowców, pamiątki rajdowe, itp. Na ponad 2 kilometrowym odcinku głównej ulicy w centrum miasta jeździli Mistrzowie Polski, zarówno tegoroczni, jak i z lat ubiegłych. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił ścigając się wraz z zaproszonymi kierowcami i pilotami po wirtualnych odcinkach specjalnych w symulatorze gry Colin McRae Rally. Nagrodą w zabawie była podróż na prawym fotelu samochodu rajdowego u boku utytułowanego kierowcy.

"Każdy, kto wziął udział w licytacji, otrzymał specjalnie przygotowaną smycz oraz pamiątkową balaklawę. Można było także poznać tajniki wyprowadzania samochodu z poślizgu jeżdżąc autem wyposażonym w troleye." – powiedział Mariusz Stec,  który rok 2005 zakończył zwycięstwem w klasyfikacji generalnej Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. "Rajdowcy przekazywali również podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach." – dodał Mariusz Stec.

Akcja "Rajdowcy – Dzieciom" pojawiła się podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2001 roku. Od tamtej pory co roku do Łodzi przyjeżdżają znani z tras rajdowych kierowcy i ich piloci. Dochód z imprezy przekazywany jest na konto Fundacji. W tym roku WOŚP zbierała pieniądze na ratowanie dzieci poszkodowanych w wypadkach oraz na naukę udzielania pierwszej pomocy. W Łodzi jeździli już m.in.: Janusz Kulig, Leszek Kuzaj, Tomasz Czopik i wielu innych utytułowanych polskich kierowców rajdowych. Podczas imprezy można było wsiąść na prawy fotel takich aut jak Toyota Corolla WRC, Mitsubishi Lancer, Subaru WRX STI czy Lancia Delta Integrale.

W tegorocznej edycji WOŚP rajdowcy zebrali ponad 50 tys. zł. W Łodzi, na prawych fotelach rajdowych bolidów zasiadło około 60 osób, z czego 25 u boku Mariusza Steca w Mitsubishi Lancer Evo VI. W sumie najwięcej pieniędzy zebrał Mariusz Stec, z którym przejazdy cieszyły się największą popularnością. Mariusz wykręcił najwięcej "bączków" i spalił najwięcej gumy – podczas imprezy zużył aż cztery komplety opon przejeżdżając ponad 300 km.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando