mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajdowe "składaki" debiutują w WRC

Rajdowe "składaki" debiutują w WRC

Na liście zgłoszeń kolejnej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata WRC - Rajdu Argentyny, widnieje 64 zgłoszeń. W tej puli są trzy wyjątkowe auta z nowej kategorii Maxi Rally.

Rajdowe
W ubiegły weekend kierowca Claudio Menzi świętował swoje pierwsze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej mistrzostw Argentyny za kierownicą Fiata Punto zgłoszonego w kategorii Maxi Rally. Również w nadchodzącym Rajdzie Argentyny, stanowiącego rundę WRC, kibice będą mogli ujrzeć trzy samochody tej klasy, mimo że nie będą one klasyfikowane w oficjalnych wynikach imprezy.
W dniach 26-29 maja za kierownicą Chevroleta Agile w specyfikacji Maxi Rally zasiądzie Marcos Ligato. Obok niego grupę aut nowej kategorii reprezentować będą Geronimo Padilla w Fordzie Fiesta i Sebastian Abramian w Volkswagenie Gol Trend. Auta te nie są homologowane przez FIA do udziału w WRC, jednak z powodzeniem startują one w Ameryce Południowej, w regionalnych mistrzostwach Codasur. W mistrzostwach Argentyny dodatkowo zgłoszone są też Peugeot, Fiat i KIA. Specyfikacja Maxi Rally stworzona została specjalna z myślą o kierowcach z tego regionu globu i daje im możliwość udziału w rajdach na korzystniejszych warunkach finansowych. Wszystkie auta napędzane są tym samym silnikiem przygotowanym przez Hondę, a elektronikę dostarcza firma tuningowa Berta. Pozostałe podzespoły mechaniczne pochodzą z kolei z magazynów Subaru.
Tematy w artykule: Rajd Argentyny Maxi Rally

Podobne wiadomości:

JWRC: Michał Kościuszko czeka na

JWRC: Michał Kościuszko czeka na...

Aktualności 2009-04-22

Rajd Argentyny: Ogromny pech Kościuszki

Rajd Argentyny: Ogromny pech Kościuszki

Aktualności 2011-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.