mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajdowe "składaki" debiutują w WRC

Rajdowe "składaki" debiutują w WRC

Na liście zgłoszeń kolejnej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata WRC - Rajdu Argentyny, widnieje 64 zgłoszeń. W tej puli są trzy wyjątkowe auta z nowej kategorii Maxi Rally.

Rajdowe
W ubiegły weekend kierowca Claudio Menzi świętował swoje pierwsze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej mistrzostw Argentyny za kierownicą Fiata Punto zgłoszonego w kategorii Maxi Rally. Również w nadchodzącym Rajdzie Argentyny, stanowiącego rundę WRC, kibice będą mogli ujrzeć trzy samochody tej klasy, mimo że nie będą one klasyfikowane w oficjalnych wynikach imprezy.
W dniach 26-29 maja za kierownicą Chevroleta Agile w specyfikacji Maxi Rally zasiądzie Marcos Ligato. Obok niego grupę aut nowej kategorii reprezentować będą Geronimo Padilla w Fordzie Fiesta i Sebastian Abramian w Volkswagenie Gol Trend. Auta te nie są homologowane przez FIA do udziału w WRC, jednak z powodzeniem startują one w Ameryce Południowej, w regionalnych mistrzostwach Codasur. W mistrzostwach Argentyny dodatkowo zgłoszone są też Peugeot, Fiat i KIA. Specyfikacja Maxi Rally stworzona została specjalna z myślą o kierowcach z tego regionu globu i daje im możliwość udziału w rajdach na korzystniejszych warunkach finansowych. Wszystkie auta napędzane są tym samym silnikiem przygotowanym przez Hondę, a elektronikę dostarcza firma tuningowa Berta. Pozostałe podzespoły mechaniczne pochodzą z kolei z magazynów Subaru.
Tematy w artykule: Rajd Argentyny Maxi Rally

Podobne wiadomości:

JWRC: Michał Kościuszko na fali

JWRC: Michał Kościuszko na fali

Aktualności 2009-04-27

Rajd Argentyny: Loeb i Kościuszko zdeklasowali rywali

Rajd Argentyny: Loeb i Kościuszko...

Aktualności 2009-04-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando