mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajdowy Abarth 500

Rajdowy Abarth 500

Z okazji 51. Rajdu San Remo firma Abarth zaprezentowała swój ostatni skarb: mowa o Abarth 500 R3T, który w roku 2010 zainauguruje puchar promującym go w świecie rajdowym.

Rajdowy Abarth 500
Dla Skorpiona oznacza to powrót do specjalności, która czyniła go bohaterem pucharów promocyjnych przez ponad trzydzieści lat od 1977 roku, kiedy to zorganizowano pierwszą edycję mistrzostw Campionato Autobianchi A112 Abarth, a następnie puchary Fiat Uno, Uno Turbo, Cinquecento, Seicento, Punto Kit e Super 1600, Stilo oraz Panda Kit.Abarth 500 w wersji rajdowej będzie homologowany w Grupie R3T, w kategorii pojazdów o pojemności silnika do 1600cm3 wyposażonych w turbokompresor. Klasa ta kandyduje na bycie „przyszłością” w tej specjalności, ponieważ jest przykładem dobrego kompromisu pomiędzy kosztami a osiągami. Jest idealny dla prywatnych pilotów rajdowych oraz młodych ludzi, którzy chcą się wyróżnić na tle innych prawdziwym samochodem sportowym, umożliwiającym osiągi na absolutnie najwyższym poziomie.

Abarth 500 posiada napęd 1368 cm3 z turbokompresorem Garret GT 1446 ze stałą geometrią, będący w stanie wygenerować moc 180 KM (132 kw) przy 5500 obrotach/minutę. 6-biegowa skrzynia ze sprzęgłem kołowym, dyferencjałem płytkowym samoblokującym, sprzęgłem dwutarczowym oraz specjalnymi półosiami.

Dużo uwagi poświęcono możliwości regulacji zawieszenia, tak, aby uzyskać ustawienie dopasowujące się do indywidualnego stylu kierowania każdego pilota. Amortyzatory można regulować dostosowując je do jazdy wyścigowej, posiadają sprężynę współosiową oraz pierścień zabezpieczający do regulacji wysokości od podłoża, specjalne klocki do regulacji kątów wyprzedzenia oraz pochylenia kół.

Hamulce to hamulce tarczowe Brembo, przednie wentylowane z 4 zaciskami, tylne pełnotarczowe z rozdzielaczem i regulatorem hamowania; hamulec ręczny hydrauliczny.

Abarth 500 jest wyposażony w specjalny zabezpieczający pałąk, przyspawany i zintegrowany z nadwoziem oraz w niezbędne urządzenia bezpieczeństwa a także siedzenia homologowane FIA z pasami bezpieczeństwa z mocowaniem w 6 punktach. Ciężar minimalny dopuszczalny dla tej kategorii: 1080 kg na pusto. Bardzo zadbano również o szczegóły, poczynając od kolorystyki zdecydowanie zgodnej z tradycją, aż do dopracowania wnętrza oraz wyposażenia i oprzyrządowania.

Regulamin oraz harmonogram pucharów promocyjnych Abarth zostaną opublikowane w kolejnych tygodniach.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Abarth
Tematy w artykule: 500 abarth Abarth rajd

Podobne wiadomości:

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Aktualności 2015-10-31

Jeszcze mocniejszy Abarth 595 Competizione

Jeszcze mocniejszy Abarth 595 Competizione

Aktualności 2015-05-21

Komentuj:

aaa 2009-09-28

Fajna sprawa. Co do artykułu to takie tłumaczenie ciężko się trochę czyta. Jakby robot tłumaczył.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.