mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajdowy Lancer z dieslem

Rajdowy Lancer z dieslem

Mitsubishi prowadzi intensywne prace nad swoją najnowszą rajdówką cross-country, której głównym celem jest wygranie Dakaru 2009. Co ciekawe, Racing Lancer będzie napędzany silnikiem wysokoprężnym.

Rajdowy Lancer z dieslem
Zanim jednak rozpoczęto w ogóle testy z nowym pojazdem, jednostkę wysokoprężną poddano intensywnym próbom w Pajero Evolution. Ten eksperymentalny pojazd pokonał łącznie ok. 8 tys. km w testach oraz na prawdziwych zawodach (m.in. w rajdzie Transiberico), co pozwoliło zaprojektować na podstawie zebranych informacji nowe zawieszenie o zmienionej geometrii, odpowiadające wymogom innego rozkładu masy i charakterystyce przebiegu momentu obrotowego turbodoładowanego diesla. Opracowano również zmieniony przedział silnikowy, w którym skupiono się na lepszym chłodzeniu jednostki oraz osprzętu. Poprawki poczyniono również w turbinie, lepiej reagującej przy niskich obrotach i dającej więcej mocy przy dużych prędkościach obrotowych, nie zapominając przy tym o trwałości i niezawodności tego podzespołu.

Racing Lancer wziął już udział w dwóch, tygodniowych sesjach testowych w Hiszpanii i Maroku. Przy bazowych ustawieniach, starano się wyeliminować błędy "okresu dziecięcego", by zespół mógł jak najszybciej rozpocząć prace nad rozwojem konstrukcji, korzystając z doświadczeń zdobytych podczas eksploatacji Pajero Evolution.

Na przełomie sierpnia i września, a następnie w końcówce października Racing Lancer będzie testowany w Maroku. Każdy z testów potrwa około dwóch tygodni, a samochód za każdym razem pokona około 4000 km.

Po intensywnym programie przygotowawczym Racing Lancer zadebiutuje w rajdzie Baja Portalegre w Portugalii, szóstej rundzie Pucharu Świata Rajdów Cross-Country FIA (30.10-2.11). Samochodem wystartuje Stephane Peterhansel, najbardziej utytułowany kierowca w historii Dakaru, mający na swoim koncie 9 zwycięstw w tej imprezie, zarówno na dwóch, jak i na czterech kołach. Wcześniej, bo na październikowej wystawie w Paryżu będzie można zobaczyć na żywo nową rajdówkę Mitsubishi.

Podobne wiadomości:

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja...

Aktualności 2017-02-17

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.