mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajdowy Lancer z dieslem

Rajdowy Lancer z dieslem

Mitsubishi prowadzi intensywne prace nad swoją najnowszą rajdówką cross-country, której głównym celem jest wygranie Dakaru 2009. Co ciekawe, Racing Lancer będzie napędzany silnikiem wysokoprężnym.

Rajdowy Lancer z dieslem
Zanim jednak rozpoczęto w ogóle testy z nowym pojazdem, jednostkę wysokoprężną poddano intensywnym próbom w Pajero Evolution. Ten eksperymentalny pojazd pokonał łącznie ok. 8 tys. km w testach oraz na prawdziwych zawodach (m.in. w rajdzie Transiberico), co pozwoliło zaprojektować na podstawie zebranych informacji nowe zawieszenie o zmienionej geometrii, odpowiadające wymogom innego rozkładu masy i charakterystyce przebiegu momentu obrotowego turbodoładowanego diesla. Opracowano również zmieniony przedział silnikowy, w którym skupiono się na lepszym chłodzeniu jednostki oraz osprzętu. Poprawki poczyniono również w turbinie, lepiej reagującej przy niskich obrotach i dającej więcej mocy przy dużych prędkościach obrotowych, nie zapominając przy tym o trwałości i niezawodności tego podzespołu.

Racing Lancer wziął już udział w dwóch, tygodniowych sesjach testowych w Hiszpanii i Maroku. Przy bazowych ustawieniach, starano się wyeliminować błędy "okresu dziecięcego", by zespół mógł jak najszybciej rozpocząć prace nad rozwojem konstrukcji, korzystając z doświadczeń zdobytych podczas eksploatacji Pajero Evolution.

Na przełomie sierpnia i września, a następnie w końcówce października Racing Lancer będzie testowany w Maroku. Każdy z testów potrwa około dwóch tygodni, a samochód za każdym razem pokona około 4000 km.

Po intensywnym programie przygotowawczym Racing Lancer zadebiutuje w rajdzie Baja Portalegre w Portugalii, szóstej rundzie Pucharu Świata Rajdów Cross-Country FIA (30.10-2.11). Samochodem wystartuje Stephane Peterhansel, najbardziej utytułowany kierowca w historii Dakaru, mający na swoim koncie 9 zwycięstw w tej imprezie, zarówno na dwóch, jak i na czterech kołach. Wcześniej, bo na październikowej wystawie w Paryżu będzie można zobaczyć na żywo nową rajdówkę Mitsubishi.

Podobne wiadomości:

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja...

Aktualności 2017-02-17

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy

Aktualności 2017-02-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.