mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajdowy Prius?

Rajdowy Prius?

Hybrydy w rajdach? Tak, i to w rajdzie maratonie. Specjalnie przygotowany model Toyoty weźmie udział w niecodziennym wyścigu ze Szwecji do Jordanu.

Rajdowy Prius?

Podczas specjalnego przedświątecznego weekendu, w angielskim Centrum Dziedzictwa Motoryzacyjnego, rozpoczęła się wystawa "Green by Design". Ma ona przybliżyć zwiedzającym tematykę rozwoju samochodów w aspekcie troski o środowisko naturalne. Do wygrania w konkursie dla dzieci będzie przejażdżka pierwszym na świecie rajdowym autem hybrydowym.

Przygotowana w grupie N (auta seryjne przystosowane do startów w zawodach) Toyota Prius jest standardowym modelem (poprzedniej, pierwszej generacji), który służył wcześniej przez trzy lata jako auto demonstracyjne w jednym z brytyjskich salonów. Teraz, wyposażona w klatkę bezpieczeństwa, wzmocnione zawieszenie, sportowe "kubły" (fotele kierowcy i pilota) i odchudzone po wyjęciu zbędnych elementów wnętrze.

Niezmieniony jest oczywiście układ napędowy, który ma pozwolić na pokonanie w żwawym tempie trasy rajdu "Midnight Sun to Red Sea" - czyli 8.000-kilometrowego dystansu z Ostersund w Szwecji do Aqaba w Jordanie.

Kawalkada biorących w rajdzie aut zawita również do Polski. Trasa wiedzie ze Szwecji przez nasz kraj (m.in. Poznań i Wrocław) i dalej przez Czechy, Słowację, Węgry, Bułgarię, Rumunię Turcję i Syrię, aż do Jordanu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross