Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Rajdowy Prius?

Rajdowy Prius?

Hybrydy w rajdach? Tak, i to w rajdzie maratonie. Specjalnie przygotowany model Toyoty weźmie udział w niecodziennym wyścigu ze Szwecji do Jordanu.

Rajdowy Prius?

Podczas specjalnego przedświątecznego weekendu, w angielskim Centrum Dziedzictwa Motoryzacyjnego, rozpoczęła się wystawa "Green by Design". Ma ona przybliżyć zwiedzającym tematykę rozwoju samochodów w aspekcie troski o środowisko naturalne. Do wygrania w konkursie dla dzieci będzie przejażdżka pierwszym na świecie rajdowym autem hybrydowym.

Przygotowana w grupie N (auta seryjne przystosowane do startów w zawodach) Toyota Prius jest standardowym modelem (poprzedniej, pierwszej generacji), który służył wcześniej przez trzy lata jako auto demonstracyjne w jednym z brytyjskich salonów. Teraz, wyposażona w klatkę bezpieczeństwa, wzmocnione zawieszenie, sportowe "kubły" (fotele kierowcy i pilota) i odchudzone po wyjęciu zbędnych elementów wnętrze.

Niezmieniony jest oczywiście układ napędowy, który ma pozwolić na pokonanie w żwawym tempie trasy rajdu "Midnight Sun to Red Sea" - czyli 8.000-kilometrowego dystansu z Ostersund w Szwecji do Aqaba w Jordanie.

Kawalkada biorących w rajdzie aut zawita również do Polski. Trasa wiedzie ze Szwecji przez nasz kraj (m.in. Poznań i Wrocław) i dalej przez Czechy, Słowację, Węgry, Bułgarię, Rumunię Turcję i Syrię, aż do Jordanu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jakie samochody kupują Polacy?
Jakie samochody kupują Polacy?
Najnowsze wyniki badania „AUTOwybory Polaków” nie pozostawiają złudzeń. Ponad trzy czwarte Polaków kupuje samochody z rynku wtórnego. I nie zanosi się na to, żeby w najbliższym czasie cokolwiek zmieniło się w tym temacie.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj